romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

2. díl: Koho a proč budou volit Romové? Opět vítězí Horáček a Drahoš, opak současného prezidenta

9.1.2018 13:43
Volba prezidenta 2018
Volba prezidenta 2018

První kolo volby prezidenta České republiky proběhne již tento pátek a sobotu. Zpravodajský server Romea.cz zjišťoval v rozsáhlé anketě mezi Romy, koho budou volit. Druhou sadu odpovědí nyní zveřejňujeme. V dalších dnech se můžete těšit na další odpovědi a také na odpovědi samotných kandidátů týkající se romské tematiky.

Daniela Cincibusová

Já budu volit Michala Horáčka. Je mi sympatický tím, že má opravdový zájem o obyčejné lidi, je vnímavý a empatický vůči obyčejným lidem. Cítím z něj "člověčinu". Také se mi na něm líbí, jak je emotivní. Domnívám se, že do politiky patří do jisté míry i emoce, tolik zatracované ostatními politiky. Také ho vnímám jako člověka nesmírně talentovaného, Bohem obdarovaného talentem. Jeho texty jsou obrazem duše, duše nesmírně košaté.

Ladislav Goral

Budeme volit pana Jiřího Drahoše, myslíme si, že není takový rasista, jako pan Zeman. Výroky pana Zemana hraničí s debilností.

Gejza Horváth

Volil jsem pana Zemana a dnes se stydím za něj i za sebe. Musím napravit, co jsem pokazil, proto budu volit Horáčka. Je to kandidát, který není politicky poskvrněn a navíc vytvořil pro ČR velké kulturní a trvalé hodnoty. Horáček jako prezident by určitě navrátil úřadu prezidenta vážnost před lidmi i před světem. Věřím, že nebude jednat ve svůj prospěch, ale ve prospěch občanů a Romové budou opět lidmi.

Miroslav Kováč

Volba hlavy státu - prezidenta je neméně důležitá, jako volba do obou komor parlamentu ČR, byť má táto funkce převážně reprezentativní charakter. Současný prezident Miloš Zeman však jasně nastavil zrcadlo společnosti a svými manévry, mnohdy za hranou ústavnosti, deformoval demokratické hodnoty a rozdělil společnost. Svou podporou hnědo-červené politiky celou společnost vrací před rok 1989 a v rozporu s ústavními zvyklostmi podporuje novou menšinovou vládu, čímž nastoluje totalitní režim. Je proto velice důležité, více než jindy, zúčastnit se těchto voleb, protože je ve hře demokratické zřízení České republiky.
Proto já volit půjdu a budu volit jediného kandidáta, ze kterého mám osobně pocit, že nebude rozdělovat, ale spojovat a tím je pán Michal Horáček.

Ondřej Kocur

Co se týče prezidentských voleb, tak to je velmi složité, protože mnoho kandidátu neznám, pouze z televize a jejich dostupných informací apod. Každopádně se přikláním v současně době k panu Drahošovi, který mi připadá jako jeden z mála kandidátu, který je z mého pohledu morálně a lidský nejvhodnější. Každopádně by to měl být člověk, který je morálně a lidsky přijatelný. Je nezbytné, aby byl také spravedlivý bez ohledu na sociální skupiny obyvatel a spojoval lidi. Já osobně dávám spíše v obecné rovině přednost na politické scéně zákonodárcům, protože tam se odehrávají veškeré legislativní procesy, které mají poté dopady na životy nás ,,obyčejných lidí". Nicméně prezident zastupuje Českou republiku navenek a má určité kompetence, které vyplývají z Ústavy ČR apod., což je samozřejmě také neméně důležité. 

Přečteno: 1459x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Prezident, Prezidentské volby 2018HLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo