romea - logo
22. srpna 2019 (čtvrtek)
svátek má Bohuslav
Loading
rozšířené vyhledávaní

† 5. 12. 1993, Praha 4: indický občan

Praha, 5.12.2012 8:00, (ROMEA)

Dne 5. prosince 1993, u východu ze stanice metra Budějovická v Praze 4, napadl kolem půl jedenácté v noci devatenáctiletý skinhead Milan Mudra čtyřiašedesátiletého Inda.

Nejprve ho slovně urážel a posléze ho povalil na zem a několikrát kopl do hrudníku, čímž mu způsobil zlomeninu žeber a další zranění, která si vyžádala měsíční hospitalizaci (zlomenina 5. a 10. žebra vpravo a nalomení 9.žebra vpravo).

Napadený po nějaké době zemřel v Indii na následky těchto zranění. Mudra byl obžalován pro trestné činy násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, ublížení na zdraví a výtržnictví.

Epilog

Obvodní soud pro Prahu 4 odsoudil Milana Mudru 19. srpna 1994 k trestu odnětí svobody v trvání dvou let podmíněně na dobu pěti let. Při novém projednávání odsoudil obžalovaného k šesti měsícům nepodmíněně do věznice s dohledem.

Po dalším odvolání státního zástupe a opětovném vrácení věci byl Mudra 15. října 1996 odsouzen pro trestný čin ublížení na zdraví ke třem letům nepodmíněně do věznice s ostrahou.

Proti tomuto rozsudku se odvolal, 24. ledna 1997 městský soud jeho odvolání zamítl.

Přečteno: 911x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasistické vraždyHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo