romea - logo
25. května 2019 (sobota)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

† 5. 12. 1993, Praha 4: indický občan

Praha, 5.12.2012 8:00, (ROMEA)

Dne 5. prosince 1993, u východu ze stanice metra Budějovická v Praze 4, napadl kolem půl jedenácté v noci devatenáctiletý skinhead Milan Mudra čtyřiašedesátiletého Inda.

Nejprve ho slovně urážel a posléze ho povalil na zem a několikrát kopl do hrudníku, čímž mu způsobil zlomeninu žeber a další zranění, která si vyžádala měsíční hospitalizaci (zlomenina 5. a 10. žebra vpravo a nalomení 9.žebra vpravo).

Napadený po nějaké době zemřel v Indii na následky těchto zranění. Mudra byl obžalován pro trestné činy násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, ublížení na zdraví a výtržnictví.

Epilog

Obvodní soud pro Prahu 4 odsoudil Milana Mudru 19. srpna 1994 k trestu odnětí svobody v trvání dvou let podmíněně na dobu pěti let. Při novém projednávání odsoudil obžalovaného k šesti měsícům nepodmíněně do věznice s dohledem.

Po dalším odvolání státního zástupe a opětovném vrácení věci byl Mudra 15. října 1996 odsouzen pro trestný čin ublížení na zdraví ke třem letům nepodmíněně do věznice s ostrahou.

Proti tomuto rozsudku se odvolal, 24. ledna 1997 městský soud jeho odvolání zamítl.

Přečteno: 894x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasistické vraždyHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo