romea - logo
25. května 2019 (sobota)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

† 8. 8. 1993, Jílové u Prahy: Karel Balogh

Jílové u Prahy, 8.8.2012 0:00, (ROMEA)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Trojice útočníků napadla kolem druhé hodiny ranní po skončení diskotéky v Kulturním domě Sázava Roma Karla Balogha. Jeden z útočníků pracovník bezpečnostní agentury Zdeněk Šembera bil Balogha nejprve pěstmi, a poté mu zasadil několik bodných ran do hrudníku. Balogh téhož dne zraněním podlehl.

Do průběhu potyčky nikdo z hostů nezasahoval, což se u soudu stalo i argumentem obhájce Šembery, který opakovaně tvrdil, že jeho klient je nevinen a navíc boxera, kterým měl oběti bodné rány zasadit, nikdo ze svědků neviděl. Až přivolání městští strážníci z Balogha Šemberu stáhli, později obžalovaný u soudu tvrdil, že rvačku vyprovokoval Balogh, jenž měl navíc v minulosti zbít jeho kamaráda.

Zločin byl projednáván Krajským soudem v Praze až na začátku roku 1995, nikoli jako rasově motivovaný, Šembera byl odsouzen k 11 letům nepodmíněně ve věznici s ostrahou. Další detaily o vraždě nejsou známy. Tehdejší celostátní média se o vraždu začala zajímat až v době zahájení soudu, a to pouze v podobě dvojice krátkých zpráv v černé kronice. V

ražda byla zařazena do přehledu zahrnující všechny známé oběti násilí z nenávisti občanského sdružení Tolerance a občanská společnost.

Víte o vraždě Karla Balogha více? Prosím ozvěte se na mailovou adresu romea@romea.cz.

KAM DÁL?
† 8. 8. 1993, Jílové u Prahy: Karel Balogh
† 13. 7. 1990: Plzeň: turecký občan
† 17. 5. 1998, Orlová: Milan Lacko
† 23. 2. 1991, Lipkov u Klatov: Emil Bendík
† 15. 2. 1998, Vrchlabí: Helena Biháriová

cop
Přečteno: 4455x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasistické vraždyHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo