romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

A2larm: Další pěkné odpoledne Tomáše Vandase

18.8.2020 10:54
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání "vlastenců". Foto Vandasův Facebook.

"Fotka Xavera Veselého ze setkání vlastenců s lídrem českých neonacistů Tomášem Vandasem asi nikoho nepřekvapila. Už je to jedno. Předseda DSSS navštívil událost pojmenovanou Vlastenecké setkání a zaštítěnou prezidentem Milošem Zemanem už loni a nic se nestalo," píše na serveru A2larm Pavel Šplíchal. 

Veselý podle něj jen rozšířil řady politiků a veřejných osobností, jež nemají problém fotit se s lidmi, kteří se více či méně explicitně hlásí k neonacismu a rasismu. Případnou kritiku následně odbývají s tím, že „jde jenom o fotku“ a že je zbytečné to nafukovat. Poslankyně Trikolory se nedávno nechala vyfotit s kapelou Ortel v plné sestavě. Pohoda a svoboda…

"Samozřejmě, jedna fotka na Facebooku holocaust nedělá, ale bezproblémové akceptování neonacistů v široké rodině české ultrapravice o ní říká hodně. To, že se nezvedne vlna odporu s požadavky na okamžité odstoupení Xavera Veselého z volené funkce radního v kontrolním orgánu ČT a na odstoupení nebo vyhazov z pozice moderátora Českého rozhlasu, ukazuje, jak moc se česká ultrapravice dostala za posledních pár let do mainstreamu" je přesvědčen autor.

Prostředí „vlastenců“, kteří mají výraznou podporu minulého i současného prezidenta, funguje podle Šplíchala mimo jiné i jako nekonečná kádrová rezerva do médií, mediálních rad, na konference a všude tam, kde je potřeba projevit konzervativní cit pro rodinu, odpor k „majdanizujícím demonstracím“ a vnímavost pro realitu ve vztahu k premiérovi.

CELÝ KOMENTÁŘ NALEZNETE ZDE

A2larm, Pavel Šplíchal
Přečteno: 918x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Neonacismus, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo