romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

A2larm: Další pěkné odpoledne Tomáše Vandase

18.8.2020 10:54
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání "vlastenců". Foto Vandasův Facebook.

"Fotka Xavera Veselého ze setkání vlastenců s lídrem českých neonacistů Tomášem Vandasem asi nikoho nepřekvapila. Už je to jedno. Předseda DSSS navštívil událost pojmenovanou Vlastenecké setkání a zaštítěnou prezidentem Milošem Zemanem už loni a nic se nestalo," píše na serveru A2larm Pavel Šplíchal. 

Veselý podle něj jen rozšířil řady politiků a veřejných osobností, jež nemají problém fotit se s lidmi, kteří se více či méně explicitně hlásí k neonacismu a rasismu. Případnou kritiku následně odbývají s tím, že „jde jenom o fotku“ a že je zbytečné to nafukovat. Poslankyně Trikolory se nedávno nechala vyfotit s kapelou Ortel v plné sestavě. Pohoda a svoboda…

"Samozřejmě, jedna fotka na Facebooku holocaust nedělá, ale bezproblémové akceptování neonacistů v široké rodině české ultrapravice o ní říká hodně. To, že se nezvedne vlna odporu s požadavky na okamžité odstoupení Xavera Veselého z volené funkce radního v kontrolním orgánu ČT a na odstoupení nebo vyhazov z pozice moderátora Českého rozhlasu, ukazuje, jak moc se česká ultrapravice dostala za posledních pár let do mainstreamu" je přesvědčen autor.

Prostředí „vlastenců“, kteří mají výraznou podporu minulého i současného prezidenta, funguje podle Šplíchala mimo jiné i jako nekonečná kádrová rezerva do médií, mediálních rad, na konference a všude tam, kde je potřeba projevit konzervativní cit pro rodinu, odpor k „majdanizujícím demonstracím“ a vnímavost pro realitu ve vztahu k premiérovi.

CELÝ KOMENTÁŘ NALEZNETE ZDE

A2larm, Pavel Šplíchal
Přečteno: 876x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Neonacismus, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo