romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

A2larm: Další pěkné odpoledne Tomáše Vandase

18.8.2020 10:54
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání
Předseda neonacistické DSSS Tomáš Vandas se členem Rady České televize Xaverem Veselým na setkání "vlastenců". Foto Vandasův Facebook.

"Fotka Xavera Veselého ze setkání vlastenců s lídrem českých neonacistů Tomášem Vandasem asi nikoho nepřekvapila. Už je to jedno. Předseda DSSS navštívil událost pojmenovanou Vlastenecké setkání a zaštítěnou prezidentem Milošem Zemanem už loni a nic se nestalo," píše na serveru A2larm Pavel Šplíchal. 

Veselý podle něj jen rozšířil řady politiků a veřejných osobností, jež nemají problém fotit se s lidmi, kteří se více či méně explicitně hlásí k neonacismu a rasismu. Případnou kritiku následně odbývají s tím, že „jde jenom o fotku“ a že je zbytečné to nafukovat. Poslankyně Trikolory se nedávno nechala vyfotit s kapelou Ortel v plné sestavě. Pohoda a svoboda…

"Samozřejmě, jedna fotka na Facebooku holocaust nedělá, ale bezproblémové akceptování neonacistů v široké rodině české ultrapravice o ní říká hodně. To, že se nezvedne vlna odporu s požadavky na okamžité odstoupení Xavera Veselého z volené funkce radního v kontrolním orgánu ČT a na odstoupení nebo vyhazov z pozice moderátora Českého rozhlasu, ukazuje, jak moc se česká ultrapravice dostala za posledních pár let do mainstreamu" je přesvědčen autor.

Prostředí „vlastenců“, kteří mají výraznou podporu minulého i současného prezidenta, funguje podle Šplíchala mimo jiné i jako nekonečná kádrová rezerva do médií, mediálních rad, na konference a všude tam, kde je potřeba projevit konzervativní cit pro rodinu, odpor k „majdanizujícím demonstracím“ a vnímavost pro realitu ve vztahu k premiérovi.

CELÝ KOMENTÁŘ NALEZNETE ZDE

A2larm, Pavel Šplíchal
Přečteno: 1011x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Neonacismus, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo