romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování nabízí obcím a městům spolupráci od července 2014

Praha, 27.9.2013 10:35, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Vládní Agentura pro sociální začleňování v příštím roce rozšíří svoji působnost do dalších obcí, měst a mikroregionů, které řeší problematiku sociálního vyloučení. V tuto chvíli je vypsáno výběrové řízení, ve kterém bude vybráno 9 obcí, se kterými začne Agentura spolupracovat od 1. července 2014.

„Obcím nabízíme dlouhodobou spolupráci na dobu minimálně tří let, podle potřeby i delší. Základem spolupráce je dohoda na společném konstruktivním řešení situace v sociálně vyloučených lokalitách na území obce. Během spolupráce by mělo dojít ke změnám, které se významně pozitivně projeví jak v samotné sociálně vyloučené lokalitě, tak v jejím okolí. Měla by být zavedena opatření, která zlepší dostupnost předškolního a školního vzdělávání dětí, zvýší podporu zaměstnanosti, zlepší dostupnost a úroveň bydlení, zajistí síť potřebných sociálních a dalších služeb,“ představuje nabídku Agentury ředitel Martin Šimáček.

Spolupráce je založena na partnerství, které uzavře obec a Agentura s dalšími institucemi jako například školy, policie, zaměstnavatelé či neziskové organizace. Ti se poté společně podílejí na řešení sociální situace obyvatel, analyzují problémy v místě a zpracovávají systémové návrhy na jejich řešení. Výsledkem je Strategický plán sociálního začleňování, který je předložen Radě města a zastupitelstvu jako závazný dokument a který je posléze naplňován.

Na konci tříleté spolupráce by obec měla situaci zvládat samostatně, bez potřeby další podpory od Agentury. Ta posléze zůstává pouze vzdáleným partnerem – pomocníkem pro případ krizových situací.

„Za dosavadní působení Agentury se na různých místech z celé republiky již osvědčila řada systémových kroků, které Agentura nabízí obcím k využití. Osvědčený model postupu práce Agentury může vždy být specificky adaptován na podmínky daného města či obce,“ dodává Šimáček.

Podrobná pravidla výběrového řízení, přehled osvědčených kroků i dotazník k vyplnění pro uchazeče o spolupráci najdou zájemci na webové stránce Agentury na webové stránce Agentury. Přihlášku mohou města a obce podávat do konce listopadu.

Agentura pro sociální začleňování v současnosti spolupracuje s 26 městy a obcemi z celé republiky. Během roku 2012 bylo obcím a městům, které spolupracují s Agenturou, schváleno celkem 37 projektů na podporu sociálního začleňování hrazených z evropských i národních dotačních titulů. Ty projekty podpořily více než 10 tisíc osob. Letos v červnu Agentura po třech letech ukončila spolupráci s těmito 9 obcemi a městy: Bílina, Bruntál, Havířov, Jáchymov, Jirkov, Kutná Hora, Obrnice, Trmice, Teplá /Toužim.

Agentura pro sociální začleňování, TZ
Přečteno: 436x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Sociální vyloučení, Výběrové řízení, spolupráce, sociální službyHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo