romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování představuje úspěšné postupy: 10 procent pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané

Most, 4.12.2012 15:38, (ROMEA)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)

Agentura pro sociální začleňování představuje v novém seriálu každý týden vždy jeden z úspěšných postupů v sociálním začleňování, které se daří uplatňovat v místech, kde působí Agentura. V prvním krátkém medailonu představila využití podmínky 10 procent pracovních míst vyhrazených pro dlouhodobě nezaměstnané ve veřejných zakázkách města Most.

Město Most uplatnilo podmínku zaměstnávání 10 procent dlouhodobě nezaměstnaných osob zatím u sedmi veřejných zakázek vypsaných na rekonstrukce panelových domů na sídlišti Chanov a na úklid prostor Magistrátu města Mostu.

Firmy, které zakázky vyhrály, tak již zaměstnaly 12 dlouhodobě nezaměstnaných osob. Vesměs šlo o lidi s nízkou kvalifikací, bez větší praxe a zkušeností, kterým se dlouhodobě nedařilo získat a udržet si zaměstnání.

Po ukončení prací z veřejné zakázky zůstalo v zaměstnaneckém poměru v těchto firmách 6 z 12 takto zaměstnaných lidí.

Více informací o podmínce 10 procent pracovních míst vyhrazených ve veřejné zakázce města pro dlouhodobě nezaměstnané, najdete v Příručce pro obce vydané Agenturou pro sociální začleňování. V ní si můžete také přečíst podrobný návod, jak mohou podobný postup využít i další obce.

VIDEO

Další videomedailony bude Agentura postupně zveřejňovat na YouTube.com.

TZ Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 1225x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Video, Zaměstnanost, Zaměstnávání, MostHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo