romea - logo
30. března 2020 (pondělí)
svátek má Arnošt
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování představuje úspěšné postupy: 10 procent pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané

Most, 4.12.2012 15:38, (ROMEA)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)

Agentura pro sociální začleňování představuje v novém seriálu každý týden vždy jeden z úspěšných postupů v sociálním začleňování, které se daří uplatňovat v místech, kde působí Agentura. V prvním krátkém medailonu představila využití podmínky 10 procent pracovních míst vyhrazených pro dlouhodobě nezaměstnané ve veřejných zakázkách města Most.

Město Most uplatnilo podmínku zaměstnávání 10 procent dlouhodobě nezaměstnaných osob zatím u sedmi veřejných zakázek vypsaných na rekonstrukce panelových domů na sídlišti Chanov a na úklid prostor Magistrátu města Mostu.

Firmy, které zakázky vyhrály, tak již zaměstnaly 12 dlouhodobě nezaměstnaných osob. Vesměs šlo o lidi s nízkou kvalifikací, bez větší praxe a zkušeností, kterým se dlouhodobě nedařilo získat a udržet si zaměstnání.

Po ukončení prací z veřejné zakázky zůstalo v zaměstnaneckém poměru v těchto firmách 6 z 12 takto zaměstnaných lidí.

Více informací o podmínce 10 procent pracovních míst vyhrazených ve veřejné zakázce města pro dlouhodobě nezaměstnané, najdete v Příručce pro obce vydané Agenturou pro sociální začleňování. V ní si můžete také přečíst podrobný návod, jak mohou podobný postup využít i další obce.

VIDEO

Další videomedailony bude Agentura postupně zveřejňovat na YouTube.com.

TZ Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 1226x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Video, Zaměstnanost, Zaměstnávání, MostHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo