romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura pro sociální začleňování představuje úspěšné postupy: 10 procent pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané

Most, 4.12.2012 15:38, (ROMEA)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)
Milan Gaži (FOTO: YouTube.com)

Agentura pro sociální začleňování představuje v novém seriálu každý týden vždy jeden z úspěšných postupů v sociálním začleňování, které se daří uplatňovat v místech, kde působí Agentura. V prvním krátkém medailonu představila využití podmínky 10 procent pracovních míst vyhrazených pro dlouhodobě nezaměstnané ve veřejných zakázkách města Most.

Město Most uplatnilo podmínku zaměstnávání 10 procent dlouhodobě nezaměstnaných osob zatím u sedmi veřejných zakázek vypsaných na rekonstrukce panelových domů na sídlišti Chanov a na úklid prostor Magistrátu města Mostu.

Firmy, které zakázky vyhrály, tak již zaměstnaly 12 dlouhodobě nezaměstnaných osob. Vesměs šlo o lidi s nízkou kvalifikací, bez větší praxe a zkušeností, kterým se dlouhodobě nedařilo získat a udržet si zaměstnání.

Po ukončení prací z veřejné zakázky zůstalo v zaměstnaneckém poměru v těchto firmách 6 z 12 takto zaměstnaných lidí.

Více informací o podmínce 10 procent pracovních míst vyhrazených ve veřejné zakázce města pro dlouhodobě nezaměstnané, najdete v Příručce pro obce vydané Agenturou pro sociální začleňování. V ní si můžete také přečíst podrobný návod, jak mohou podobný postup využít i další obce.

VIDEO

Další videomedailony bude Agentura postupně zveřejňovat na YouTube.com.

TZ Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 1306x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Video, Zaměstnanost, Zaměstnávání, MostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo