romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Aktuální covidová situace ovlivňuje projekt Rodina odvedle 2021! V neděli se uskuteční necelá polovina setkání

26.11.2021 11:35
Rodina odvedle 2021 (Ilustrační FOTO: Slovo 21)
Rodina odvedle 2021 (Ilustrační FOTO: Slovo 21)

Z plánovaného počtu třiceti setkání českých rodin a rodin cizinců ze třetích zemí u prostřených stolů, která se měla uskutečnit tuto neděli, zatím proběhne necelá polovina. Na vině je narůstající počet pozitivně testovaných na Covid-19.

„Vzhledem k aktuální neutěšené pandemické situaci jsme se po dohodě s některými rodinami rozhodli upustit od záměru realizovat všechna setkání během jediného dne, tak, jak je v našem projektu již dlouholetou tradicí. Přibližně polovina setkání v různých krajích České republiky se uskuteční v průběhu příštího měsíce, pokud to tedy pandemický vývoj umožní. V každém případě se budeme důsledně řídit aktuálními vládními opatření,“ dodala pro ČTK koordinátorka projektu Ljiljana Batovanja z pořádající organizace Slovo 21.

Autoři projektu si dali za cíl prostřednictvím neformálního setkání rodin odlišných kultur podpořit integraci cizinců žijících v České republice.

Jedna rodina se vždy ujme role hostitele a ve své domácnosti tak připraví jedno z 30 plánovaných setkání, které se uskuteční za přítomnosti asistenta. Rodiny jsou vždy párovány podle kritérií, jakými jsou věk, profese, zaměstnání, počet a věk dětí, zájmy, aby zúčastnění nalezli během oběda co nejvíce společných témat k rozhovoru a navázali vztahy, které budou úspěšně pokračovat i v budoucnu.

Rodina odvedle patří mezi nejúspěšnější projekty podobného zaměření. Během sedmnácti let své existence během 838 setkání spolu ke společnému stolu zasedlo více jak 4 500 Čechů a cizinců. Projekt mimo jiné získal ocenění Social Marie za svoji originalitu a inovativní přístup integrace cizinců. Formát projektu převzalo dalších 7 evropských států, mimo jiné Portugalsko nebo Španělsko.  

Přečteno: 1071x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovo 21, Rodiny odvedle, CizinciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo