romea - logo
28. února 2020 (pátek)
svátek má Lumír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Albertov je letos blokovaný pro odpůrce Zemana

17.5.2016 17:00
Prezident Miloš Zeman s vůdci Bloku proti Islámu zpívá českou hymnu... (FOTO: repro ČT24)
Prezident Miloš Zeman s vůdci Bloku proti Islámu zpívá českou hymnu... (FOTO: repro ČT24)

O pořádání akcí v Praze ve státní svátek 17. listopadu je velký zájem. V první den, kdy bylo možné žádat, pražský magistrát eviduje velké množství oznámení, řekl dnes jeho mluvčí Vít Hofman.

Pro diskutovaný Albertov je v seznamu veřejných shromáždění na magistrátním webu zatím uveden aktivista Jan Cemper, který zde chce uspořádat akci mimo jiné na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana. Ačkoliv se jeho oznámení na úřad jako první dostalo, po konečném vyhodnocení první být nemusí, uvedl Hofman.

Albertov býval tradičním místem, kde si vysokoškolští studenti připomínali události 17. listopadu let 1939 a 1989. Loni se to změnilo, protože kvůli shromáždění Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana studenti na toto místo nesměli.

Chystali se proto oznámit shromáždění na Albertově v nejbližší možný termín. Místopředsedkyně Studentské komory Rady vysokých škol Barbora Stuhlová řekla, že oznámení jako zástupkyně studentské komory podala na svou osobu v první minutě po půlnoci. Studenti měli zájem pouze o Albertov a jeho bezprostřední okolí.

Obecně je o pořádání akcí 17. listopadu v Praze enormní zájem. "Již evidujeme velké množství oznámení, nyní jistě desítky. Dost z nich bude ovšem duplicitních, neboť byly zasílány různými cestami," řekl Hofman.

Magistrát oznámení průběžně vyhodnocuje a pro konečné pořadí musí vyčkat, než se na úřad dostanou oznámení ze všech komunikačních kanálů. "Domnívám se, že zcela jasno nebude dříve než během zítřka," řekl mluvčí. Po určení prvního oznamovatele se bude magistrát snažit o dohodu mezi svolavateli akcí na totéž místo, případně jim navrhne jiné místo. Pokud dohoda nenastane, bude později oznámené shromáždění zakázáno.

Zástupce facebookové iniciativy Proti projevům nenávisti Cemper si Albertov na 17. listopad zamluvil bezprostředně po půlnoci. "Cílem je, aby tam nebyli žádní extremisté, jako je například Martin Konvička nebo Adam B. Bartoš," řekl ČTK.

Chce případně jednat se zástupci studentů, kteří sem loni nesměli. "Dohodnu si kulatý stůl s lidmi, kteří dělali skutečný 17. listopad na Albertově. Tedy ten, který se loni konal 22. listopadu," uvedl. Pět dní po státním svátku na "náhradní" akci pro připomenutí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 dorazily tisíce studentů i dalších lidí.

Vedle Albertova se Cemper pokusil zamluvit také Hradčanské náměstí. Nahlásil navíc průvody z náměstí Míru a Národní třídy na Albertov a z Albertova na Hrad.
Přečteno: 853x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Aktivismus, 17. listopad, Zeman, demokracie, Demonstrace, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo