romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Amnesty International spustila on-line příručku pro učitele, která poskytuje návod k řešení projevů nesnášenlivosti

Praha, 9.12.2014 16:34, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Amnesty International spustila on-line příručku pro učitele, která poskytuje návod k řešení projevů nesnášenlivosti ve školách ze strany žáků, kolegů i nadřízených. Je rozdělena na pět tematických okruhů - nesnášenlivost studentů vůči Romům, týž postoj žáků vůči cizincům žijícím v Česku, "kastování" studentů podle ekonomických rozdílů nebo jiné odlišnosti, šikanu a xenofobní projevy ze strany kolegů či ředitele.

Stránky nabízejí návrhy řešení konkrétních situací, například reakci na stereotypy, že Romové nechtějí pracovat a zneužívají sociální dávky. V další sekci se mohou učitelé dozvědět, jak jednat v případě vyčleňování žáků, kteří nemají nejnovější mobilní telefon nebo značkové oblečení. Rady se týkají rovněž diskriminace žáka ze strany jiného učitele či ředitele a reakci na xenofobní poznámky ve sborovně.

Vedle tipů na konkrétní postupy jsou k dispozici odkazy na další prameny k těmto tématům a kontakty na organizace a odborníky, které mohou pedagogovi v těchto situacích pomoci. "Formu webu jsme zvolili proto, že se snadno aktualizuje a můžeme ho průběžně rozšiřovat. Budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu od pedagogů, za jejich podněty a nápady," uvedla v tiskové zprávě Šárka Antošová, metodička vzdělávacích projektů Amnesty International ČR.

Amnesty International ČR se vedle dalších činností věnuje vzdělávání v oblasti lidských práv. V rámci těchto aktivit provozuje vzdělávací portál www.lidskaprava.cz, který má zvláštní sekci věnovanou učitelům. Poskytuje jim materiály i náměty na konkrétní aktivity k začlenění této tematiky do výuky jednotlivých předmětů.
brf, ČTK
Přečteno: 888x
 

Kam dál:

Štítky:  

Amnesty International, Prevence, Xenofobie, Menšiny, Lidská právaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo