romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze motivuje romské studenty ke studiu na této škole. Nabízí také Stipendium Václava Havla

10.7.2020 12:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z podnětu skupiny studentů, kteří maturovali v červnu 2011, bylo založeno Stipendium Václava Havla, jehož cílem je poskytnout přístup ke vzdělání na Anglickém gymnáziu také romským studentům. Škola nyní vyzývá právě zájemce z řad romských studentů, aby neváhali a ke studiu se u nich přihlásili.

Posláním Anglického gymnázia, jak ho tato instituce sama formuluje na svých stránkách, je poskytnout vzdělání v anglickém jazyce mladým lidem v Praze, které je akademicky prvotřídní, avšak rovněž plně rozvíjí potenciál každého jednotlivce a připravuje studenty na praktické, sociální, intelektuální a morální výzvy, jimž budou čelit v dnešní globalizované společnosti.

Vedení školy, studenti i absolventi dávají jasně najevo svůj názor, že škola je otevřená všem studentům bez rozdílu. Loni například proto uspořádali benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. "Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu," uvedli organizátoři v pozvánce na benefiční koncert

Stipendium obvykle pobírají na škole až dva studenti a vztahuje se až na plnou výši školného. Kromě toho stipendisté Václava Havla obdrží příspěvek na životní náklady a výdaje na další mimoškolní aktivity. Spolu s držiteli Bartova stipendia spolupracují na přípravě výročního koncertu pro Stipendijní fond Václava Havla a zavazují se k organizaci jednoho charitativního projektu.

Přečteno: 57x
 

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Stipendia, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Galakoncert festivalu Khamoro 2020

videoPŘÍMÝ PŘENOS od 19 hodin: Na galakoncertě světového romského festivalu Khamoro vystoupí i Gitana se skupinou Kale

29.11.2020 17:09
Letošní specifický ročník Světového romského festivalu Khamoro vyvrcholí dnes živě vysílaným Galakoncertem z pražského kulturního centra La Fabrika v pražských Holešovicích. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice se letošní ročník festivalu koná poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září a druhá část začíná právě dnes. Galakoncert lze sledovat zcela zdarma i na zpravodajském serveru Romea.cz.
 celý článek

Záběr z vánoční reklamní kampaně firma Vodafone (FOTO: Vodafone)

Napůl indonéské děti vadí rasistům ve vánoční kampani firmy Vodafone. Ta se proti nenávistným komentářům ohradila

29.11.2020 12:33
Vodafone důrazně odmítl nenávistné a rasistické komentáře, které se objevily na sociálních sítích po spuštění letošní vánoční kampaně. Vodafone do spotů totiž obsadil bratry Sama a Maxe Budimanovi, kteří mají po otci indonéské kořeny a to byl pro některé diskutující velký problém.
 celý článek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)

Maláčová: Vláda má v pondělí projednávat zvýšení přídavků na děti

29.11.2020 11:48
Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila k dohodě na podobě úpravy dávky. ČTK to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jak kompromis vypadá, nechtěla přiblížit. Vládní strany se dosud nemohly shodnout na tom, kolik dětí by mělo dávku dostávat. Dohoda naopak byla na zvýšení částek o 26 procent od ledna.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo