romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze motivuje romské studenty ke studiu na této škole. Nabízí také Stipendium Václava Havla

10.7.2020 12:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z podnětu skupiny studentů, kteří maturovali v červnu 2011, bylo založeno Stipendium Václava Havla, jehož cílem je poskytnout přístup ke vzdělání na Anglickém gymnáziu také romským studentům. Škola nyní vyzývá právě zájemce z řad romských studentů, aby neváhali a ke studiu se u nich přihlásili.

Posláním Anglického gymnázia, jak ho tato instituce sama formuluje na svých stránkách, je poskytnout vzdělání v anglickém jazyce mladým lidem v Praze, které je akademicky prvotřídní, avšak rovněž plně rozvíjí potenciál každého jednotlivce a připravuje studenty na praktické, sociální, intelektuální a morální výzvy, jimž budou čelit v dnešní globalizované společnosti.

Vedení školy, studenti i absolventi dávají jasně najevo svůj názor, že škola je otevřená všem studentům bez rozdílu. Loni například proto uspořádali benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. "Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu," uvedli organizátoři v pozvánce na benefiční koncert

Stipendium obvykle pobírají na škole až dva studenti a vztahuje se až na plnou výši školného. Kromě toho stipendisté Václava Havla obdrží příspěvek na životní náklady a výdaje na další mimoškolní aktivity. Spolu s držiteli Bartova stipendia spolupracují na přípravě výročního koncertu pro Stipendijní fond Václava Havla a zavazují se k organizaci jednoho charitativního projektu.

Přečteno: 120x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Stipendia, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo