romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze motivuje romské studenty ke studiu na této škole. Nabízí také Stipendium Václava Havla

10.7.2020 12:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z podnětu skupiny studentů, kteří maturovali v červnu 2011, bylo založeno Stipendium Václava Havla, jehož cílem je poskytnout přístup ke vzdělání na Anglickém gymnáziu také romským studentům. Škola nyní vyzývá právě zájemce z řad romských studentů, aby neváhali a ke studiu se u nich přihlásili.

Posláním Anglického gymnázia, jak ho tato instituce sama formuluje na svých stránkách, je poskytnout vzdělání v anglickém jazyce mladým lidem v Praze, které je akademicky prvotřídní, avšak rovněž plně rozvíjí potenciál každého jednotlivce a připravuje studenty na praktické, sociální, intelektuální a morální výzvy, jimž budou čelit v dnešní globalizované společnosti.

Vedení školy, studenti i absolventi dávají jasně najevo svůj názor, že škola je otevřená všem studentům bez rozdílu. Loni například proto uspořádali benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. "Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu," uvedli organizátoři v pozvánce na benefiční koncert

Stipendium obvykle pobírají na škole až dva studenti a vztahuje se až na plnou výši školného. Kromě toho stipendisté Václava Havla obdrží příspěvek na životní náklady a výdaje na další mimoškolní aktivity. Spolu s držiteli Bartova stipendia spolupracují na přípravě výročního koncertu pro Stipendijní fond Václava Havla a zavazují se k organizaci jednoho charitativního projektu.

Přečteno: 24x
 

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Stipendia, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo