romea - logo
6. března 2021 (sobota)
svátek má Miroslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze motivuje romské studenty ke studiu na této škole. Nabízí také Stipendium Václava Havla

10.7.2020 12:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z podnětu skupiny studentů, kteří maturovali v červnu 2011, bylo založeno Stipendium Václava Havla, jehož cílem je poskytnout přístup ke vzdělání na Anglickém gymnáziu také romským studentům. Škola nyní vyzývá právě zájemce z řad romských studentů, aby neváhali a ke studiu se u nich přihlásili.

Posláním Anglického gymnázia, jak ho tato instituce sama formuluje na svých stránkách, je poskytnout vzdělání v anglickém jazyce mladým lidem v Praze, které je akademicky prvotřídní, avšak rovněž plně rozvíjí potenciál každého jednotlivce a připravuje studenty na praktické, sociální, intelektuální a morální výzvy, jimž budou čelit v dnešní globalizované společnosti.

Vedení školy, studenti i absolventi dávají jasně najevo svůj názor, že škola je otevřená všem studentům bez rozdílu. Loni například proto uspořádali benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. "Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu," uvedli organizátoři v pozvánce na benefiční koncert

Stipendium obvykle pobírají na škole až dva studenti a vztahuje se až na plnou výši školného. Kromě toho stipendisté Václava Havla obdrží příspěvek na životní náklady a výdaje na další mimoškolní aktivity. Spolu s držiteli Bartova stipendia spolupracují na přípravě výročního koncertu pro Stipendijní fond Václava Havla a zavazují se k organizaci jednoho charitativního projektu.

Přečteno: 76x
 

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Stipendia, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Pavla Svrčinová a vtip, který sdílela na svém facebookovém profilu. (Koláž: Romea.cz)

Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za rasistický vtip

5.3.2021 20:05
Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za sdílení rasistického vtipu na svém facebookovém profilu. Svrčinovou kontaktovala s žádostí o vysvětlení vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Budoucí hlavní hygienička se podle Válkové v telefonickém rozhovoru za celou věc omluvila a požádala zmocněnkyni o přeposlání její omluvy všem členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

František Lízna (FOTO: repro Česká televize)

Umřel páter František Lízna, který se zastával Romů. Je důležité, aby neztratili svůj romipen, říkával

5.3.2021 14:55
Ve čtvrtek večer zemřel katolický kněz a někdejší chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil jezuita Jan Regner. Lízna byl člověkem se srdcem na dlani, dlouho pomáhal Romům a lidem z okraje společnosti vůbec. Dlouhou poutí se vyléčil z rakoviny, v poslední době si stěžoval na plicní embolii, nakonec podlehl koronaviru.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoZÁZNAM VYSÍLÁNÍ: Rozhovor s novým honorárním konzulem Petrem Torákem

5.3.2021 13:53
Záznam živého vysílání rozhovoru s novým honorárním konzulem přímo z místa jeho působiště v Peterborough.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo