romea - logo
21. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze pořádá 2. ročník výtvarné soutěže pro romské děti Třikrát CO

20.11.2020 13:00
Plakát Anglického gymnázium v Praze (ECP)
Plakát Anglického gymnázium v Praze (ECP)

Anglické gymnázium v Praze (ECP) vyhlásilo již 2. ročník soutěže TŘIKRÁT CO. Soutěž je věnovaná romským dětem do 15 let. Už v roce 2011 studenti gymnázia přišli s nápadem vytvořit stipendijní program, který by pomohl sociálně znevýhodněným dětem studovat na jejich škole a umožnilo jim vzdělání v britském duchu a v anglickém jazyce. Studenti spolu s vedením školy rozhodli, že stipendium bude určeno romským dětem. 

UZÁVĚRKA SOUTĚŽE

V tuto chvíli gymnázium hledá také kandidáty na Stipendium Václava Havla. "Věříme, že nám soutěž pomůže najít našeho nového romského spolužáka," uvádí Selma Kaymakci a Alena Švejdová z vedení Anglického gymnázia v Praze. 

Tím, že se děti účastní soutěže, podpoří i stipendijní program školy, protože se všechny soutěžní obrázky stanou součástí chystané aukce. 

Každoročně studenti ECP pořádají na podporu Stipendia Václava Havla benefiční koncert a aukci. Zároveň pořádají pro studenty Týden romské kultury, jehož cílem je seznámit celou školní komunitu s bohatstvím a specifiky romské kultury, čímž pomáhají bořit předsudky.

Projekt na jeho začátku zaštítil svým jménem Václav Havel, který se stal i patronem Anglického gymnázia, jelikož si byl vědom, jak velký vliv má dobré vzdělání na život.

Kvůli současné celosvětové situaci byl benefiční koncert spolu s aukcí zrušen. Škola proto tehdy přišla s návrhem místo toho uskutečnit výtvarnou soutěž pro romské děti z celé ČR. Výherci předchozího ročníku soutěže se stali Patricie Tokarová a Zdeněk Horváth (čestné uznání).

Přečteno: 548x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soutěž, Vzdělávání, škola, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo