romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Anglické gymnázium v Praze pořádá 2. ročník výtvarné soutěže pro romské děti Třikrát CO

20.11.2020 13:00
Plakát Anglického gymnázium v Praze (ECP)
Plakát Anglického gymnázium v Praze (ECP)

Anglické gymnázium v Praze (ECP) vyhlásilo již 2. ročník soutěže TŘIKRÁT CO. Soutěž je věnovaná romským dětem do 15 let. Už v roce 2011 studenti gymnázia přišli s nápadem vytvořit stipendijní program, který by pomohl sociálně znevýhodněným dětem studovat na jejich škole a umožnilo jim vzdělání v britském duchu a v anglickém jazyce. Studenti spolu s vedením školy rozhodli, že stipendium bude určeno romským dětem. 

UZÁVĚRKA SOUTĚŽE

V tuto chvíli gymnázium hledá také kandidáty na Stipendium Václava Havla. "Věříme, že nám soutěž pomůže najít našeho nového romského spolužáka," uvádí Selma Kaymakci a Alena Švejdová z vedení Anglického gymnázia v Praze. 

Tím, že se děti účastní soutěže, podpoří i stipendijní program školy, protože se všechny soutěžní obrázky stanou součástí chystané aukce. 

Každoročně studenti ECP pořádají na podporu Stipendia Václava Havla benefiční koncert a aukci. Zároveň pořádají pro studenty Týden romské kultury, jehož cílem je seznámit celou školní komunitu s bohatstvím a specifiky romské kultury, čímž pomáhají bořit předsudky.

Projekt na jeho začátku zaštítil svým jménem Václav Havel, který se stal i patronem Anglického gymnázia, jelikož si byl vědom, jak velký vliv má dobré vzdělání na život.

Kvůli současné celosvětové situaci byl benefiční koncert spolu s aukcí zrušen. Škola proto tehdy přišla s návrhem místo toho uskutečnit výtvarnou soutěž pro romské děti z celé ČR. Výherci předchozího ročníku soutěže se stali Patricie Tokarová a Zdeněk Horváth (čestné uznání).

Přečteno: 704x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soutěž, Vzdělávání, škola, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo