romea - logo
21. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Albert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Antifa.cz: Jeden z obviněných dealerů smrtící extáze v případu umrtí maturantky je násilnický neonacista

Praha, 2.4.2013 11:10, (ROMEA)
První obviněný ze šíření
První obviněný ze šíření "smrtící extáze", hrdý nacionální socialista Petr Klas v tričku Anti Antifa z produkce Hate Core shopu, který založil Martin Franek. (FOTO: Antifa.cz)

Policistům se zřejmě podařilo odhalit jednoho z hlavních distributorů speciální a velmi silné extáze. Pravděpodobně té, kvůli níž zemřela na svém maturitním plese teprve devátenáctiletá Barbora. Podle televize Nova se jedná o jednadvacetiletého Petra Klase, který patří podle serveru Antifa.cz k neonacistické partičce z Prahy 4.

"Petr pochází z prostředí dnes již zaniklé party mladších pražských neonacistů NSP4M (zkratka znamená Národní socialisté Praha 4 Michle), částečně propojených s omladinou slávistické chuligánky. Jeho osoba zdobila i několik videí z produkce NSP4M, kde členové skupiny napadali nejen své spolužáky, ale i běžné kolemjdoucí," píše server Antifa.cz.

Podle Antifa.cz i přes verbální proklamace neonacistické a chuligánské scény o nenávisti k "feťákům" slouží prodávání drog některým jejich zástupcům jako vítaný přivýdělek a rozhodně se prý nejedná o nový trend. "Připomeňme alespoň dlouholeté tresty vězení za distribuci a výrobu pervitinu pro legendárního sparťana Pavla S., předobraz postavy Šuryho z filmu Proč, kterou ztvárnil Martin Dejdar," uvádí se na serveru Antifa.cz.

K tragické události došlo ve čtvrtek 21. března 2013. Maturantka zemřela pravděpodobně po předávkování extází. Policie to zatím potvrzené nemá. Zjistila ale, že v okolí dívky se tato nezvykle silná droga distribuovala.

Obvinění jsou ve vazbě

Obvodní soud pro Prahu 2 na začátku minulého týdne poslal do vazby celkem čtyři mladíky obviněné z prodeje extáze s nezvykle velkým množstvím účinné látky. Mladí muži skončili v pražské pankrácké věznici.

Jeden z mladíků skončil podle mluvčí soudu Marcely Pröllerové ve věznici ze všech tří vazebních důvodů - kvůli možnému útěku, ovlivňování svědků i pokračování v trestné činnosti. U dalších obviněných se soud obává zejména toho, že budou působit na nevyslechnuté svědky.

Kriminalisté v sobotu 23. března zadrželi čtyři mladíky ve věku 19 až 22 let a vyšetřovatel je následně obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy. jedním z nich měl být právě Klas. Policisté u nich navíc zajistili desítky tablet drogy extáze, expertiza pak zvýšené množství nebezpečné látky prokázala.

"Koncentrace účinné látky v modrých tabletách s vyobrazením delfína překračuje obvyklou hodnotu, která by pak mohla po požití ohrozit uživatele na životě," uvedla již dříve mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Obviněným podle ní u soudu hrozí až desetileté vězení.

ČTK, ryz, Antifa.cz
Přečteno: 1997x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Kriminalita, úmrtí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo