romea - logo
11. července 2020 (sobota)
svátek má Olga
Loading
rozšířené vyhledávaní

Antifa.cz: Jeden z obviněných dealerů smrtící extáze v případu umrtí maturantky je násilnický neonacista

Praha, 2.4.2013 11:10, (ROMEA)
První obviněný ze šíření
První obviněný ze šíření "smrtící extáze", hrdý nacionální socialista Petr Klas v tričku Anti Antifa z produkce Hate Core shopu, který založil Martin Franek. (FOTO: Antifa.cz)

Policistům se zřejmě podařilo odhalit jednoho z hlavních distributorů speciální a velmi silné extáze. Pravděpodobně té, kvůli níž zemřela na svém maturitním plese teprve devátenáctiletá Barbora. Podle televize Nova se jedná o jednadvacetiletého Petra Klase, který patří podle serveru Antifa.cz k neonacistické partičce z Prahy 4.

"Petr pochází z prostředí dnes již zaniklé party mladších pražských neonacistů NSP4M (zkratka znamená Národní socialisté Praha 4 Michle), částečně propojených s omladinou slávistické chuligánky. Jeho osoba zdobila i několik videí z produkce NSP4M, kde členové skupiny napadali nejen své spolužáky, ale i běžné kolemjdoucí," píše server Antifa.cz.

Podle Antifa.cz i přes verbální proklamace neonacistické a chuligánské scény o nenávisti k "feťákům" slouží prodávání drog některým jejich zástupcům jako vítaný přivýdělek a rozhodně se prý nejedná o nový trend. "Připomeňme alespoň dlouholeté tresty vězení za distribuci a výrobu pervitinu pro legendárního sparťana Pavla S., předobraz postavy Šuryho z filmu Proč, kterou ztvárnil Martin Dejdar," uvádí se na serveru Antifa.cz.

K tragické události došlo ve čtvrtek 21. března 2013. Maturantka zemřela pravděpodobně po předávkování extází. Policie to zatím potvrzené nemá. Zjistila ale, že v okolí dívky se tato nezvykle silná droga distribuovala.

Obvinění jsou ve vazbě

Obvodní soud pro Prahu 2 na začátku minulého týdne poslal do vazby celkem čtyři mladíky obviněné z prodeje extáze s nezvykle velkým množstvím účinné látky. Mladí muži skončili v pražské pankrácké věznici.

Jeden z mladíků skončil podle mluvčí soudu Marcely Pröllerové ve věznici ze všech tří vazebních důvodů - kvůli možnému útěku, ovlivňování svědků i pokračování v trestné činnosti. U dalších obviněných se soud obává zejména toho, že budou působit na nevyslechnuté svědky.

Kriminalisté v sobotu 23. března zadrželi čtyři mladíky ve věku 19 až 22 let a vyšetřovatel je následně obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy. jedním z nich měl být právě Klas. Policisté u nich navíc zajistili desítky tablet drogy extáze, expertiza pak zvýšené množství nebezpečné látky prokázala.

"Koncentrace účinné látky v modrých tabletách s vyobrazením delfína překračuje obvyklou hodnotu, která by pak mohla po požití ohrozit uživatele na životě," uvedla již dříve mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Obviněným podle ní u soudu hrozí až desetileté vězení.

ČTK, ryz, Antifa.cz
Přečteno: 2023x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Kriminalita, úmrtí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo