romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Antiislamisté mají problémy. Konvička opustil další stranu a Facebook zrušil nenávistnou stránku Islám v ČR nechceme

9.12.2016 11:43
Příznivci uskupení Islám v ČR nechceme se sešli 16. ledna 2015 na před Pražským hradem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Příznivci uskupení Islám v ČR nechceme se sešli 16. ledna 2015 na před Pražským hradem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Antiislamista Martin Konvička vystoupil z politické strany Alternativa pro Českou republiku, za kterou neúspěšně kandidoval v říjnových senátních volbách na Táborsku. Na facebooku uvedl, že k projektu přestal mít důvěru. Důvodem je i to, že strana nebyla schopná odstranit nedostatky, kvůli kterým vláda v pondělí rozhodla, že navrhne soudu pozastavit její činnost. Další ránu antiislamistům zasadil Facebook, který zrušil nenávistnou stránku Islám v ČR nechceme.

Konvička ČTK potvrdil, že ke dnešku ve straně končí. "Vše se vyostřilo poté, co se strana dostala do vládního návrhu pozastavení činnosti. Vedení strany nebylo schopno odstranit závažné nedostatky v této věci," uvedl na facebooku. Stranu do voleb vedl Konvičkovi blízký Petr Hampl, po neúspěchu ale místo předsedy opustil. Dnes na facebooku uvedl, že řádným členem zůstává, ale založení strany bez jasného financování bylo naivní.

Entomolog Konvička, který si v minulosti za svá prohlášení o mletí muslimů do masokostní moučky vysloužil obvinění za podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství, skončil ve volbách na Táborsku předposlední. "Svoje politické či společenské angažmá v žádném případě nekončím," uvedl na facebooku. Konvička také stojí v čele iniciativy, která nese jeho jméno.

Alternativy pro ČR se týká materiál ministerstva vnitra, který kabinet schválil toto pondělí. Vláda podle něj navrhuje Nejvyššímu správnímu soudu pozastavení činnosti 29 stran a hnutí, u dalších 13 pak rozpuštění. Důvodem je dodání neúplné finanční zprávy ke kontrole Poslaneckou sněmovnou.

Facebook zablokoval stránku Islám v ČR nechceme, vyhrožovalo se tam smrtí dívce

Ve čtvrtek navíc Facebook již po několikáté zablokoval nenávistnou stránku Islám v ČR nechceme, která měla nyní přes 70 tisíc fanoušků.

Facebookový profil nenávistného uskupení Islám v České republice nechceme není od pondělního odpoledne dostupný. Naposledy byla stránka smazána v lednu 2016, kdy měla přes 160 tisíc fanoušků. Stránku Facebook znepřístupnil již v roce 2014, tehdy jí však po odstranění některých nenávistných příspěvků znovu odblokoval.

Stránka Islám v ČR nechceme například zveřejnila informaci o tom, že mladá Češka zveřejnila na sociální síti inzerát, ve kterém se pokoušela pomoci Afghánci, který od českých úřadů získal všechna potřebná povolení k pobytu. Její status sdílela stránka se všemi jejími osobními údaji. Následovaly výhružky smrtí.

Přečteno: 2566x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Xenofobie, Nenávist, Islám, Facebook, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo