romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Antonín Gondolán v rozhovoru pro ROMEA TV: Musíte být slušný a dobře vypadat, potom něco dokážete!

21.2.2022 10:29

Začínal v orchestru Gustava Broma, když mu bylo patnáct let. Krátce na to přišel do tehdy nejpopulárnějšího divadla v Československu, do Semaforu. Odtud se přes divadlo Apollo dostal až do Las Vegas, kde vystupoval s Karlem Gottem a bratry Štaidlovými. Jak vzpomíná na Karla Gotta a co si myslí o knize GOTT: Československý příběh, kde její autor – hudební publicista Pavel Klusák popisuje angažmá v Las Vegas jinak, než byla dosud oficiální verze?

„Možná že má v mnoha věcech pravdu, ale neuznávám to. Má ho nechat být. Už tady není. Pro mě to byl zpěvák, který neměl daleko široko konkurenci, uměl se chovat, chodil dobře oblékaný. Ta jeho kariéra – to už byla potom megastar. Gott byl v podstatě národní poklad. Říkat o takovém člověku, že byl takový nebo makový, to se nedělá. Faktem ale je, že jsou v knize momenty, které jsou pravdivé. Několikrát jsem zdůrazňoval, že jsme Ameriku nezbourali. A to byl možná jeden moment, který se Karla Gotta dotknul,“ řekl o knize v rozhovoru pro ROMEA TV Antonín Gondolán jako poslední žijící pamětník půlročního hostování v USA, které bylo v Československu popsáno jako fenomenální úspěch mnohonásobného Zlatého slavíka Karla Gotta.

Stranou ale nezůstali ani současní romští hudebníci. Co si myslí Gondolán třeba o zpěváku Bertíku Girgovi, zpěvačce Martině Balogové nebo Janu Bendigovi? A jaký je recept nejen na domácí, ale hlavně mezinárodní úspěch?

„Ono není tak jednoduché prosadit se venku. Ono není jednoduché prosadit se ani tady u nás, v republice. Prostě venku platí – ukaž, co umíš a jak vypadáš. Co jsi nebo jakou máš barvu pleti, to tam není podstatné. To je velký rozdíl,“ vzkázal mladým hudebníkům Antonín Gondolán.

Jak vzpomíná na své mládí? A je pravda, že dostal nabídku od samotného Franka Sinatry? A proč se rozpadla kapela sourozenců Gondolánových? Sledujte rozhovor na ROMEA TV!

Přečteno: 2449x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, romská kultura, Komunismus, Sociální sítě, Romové, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo