romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ARA ART otvírá již třetí výstavu. V rámci Prague Pride se zaměřila na mužské akty

10.8.2016 10:57
Výstava se zaměřila na tvorbu  Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)
Výstava se zaměřila na tvorbu Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)

V rámci Prague Pride týdne otevře společnost ARA ART již třetí výstavu v galerii Phundaro Vudar. Výstava se zaměřila na tvorbu profesně mladého fotografa Milana Junka, který se věnuje fotografování mužských aktů. Kurátorka Věra Duždová nazvala výstavu Oppression – Depression – Passion, což v překladu znamená Útlak – Deprese - Vášeň. Název byl vybrán podle fotek, které měl sám Junek v portfoliu.

"Milan Junek se sice sám označuje za amatérského fotografa, ale pro jeho dílo je příznačná obrovská hloubka a citlivost, s níž dokáže zachytit intimitu jinak velice uzavřené komunity," přibližuje kurátorka romské galerie Phundrado Vudar Věra Duždová.

Výstava bude trvat od 11. srpna do 21. září v nedávno otevřené Galerii Phundaro Vudar, která se nachází v prostorách večerní kavárny Souterrain v Bělehradské ulici na Praze 2. Zahájení vernisáže se bude konat ve čtvrtek 11. srpna v 19:30 hodin.

„ARA ART je jedinou společností, která se v ČR dlouhodobě věnuje problematice romské LGBT menšiny. S komunitou pracujeme při pravidelných setkáních, konferencích, workshopech i další tvůrčí činnosti již od roku 2012 a měli jsme několikrát možnost si ověřit, že právě tyto tři emoce – útlak, deprese a vášeň – vystihují podstatu toho, co zažívají lidé, kteří vícečetnou diskriminací trpí,“ uvedl ředitel společnosti David Tišer.

V Galerii již proběhly dvě výstavy s názvem Umění ze šuplíku, ve kterém představila mladé romské úmělce a Neviditelní romové, která se věnovala česko-romskému soužití a romským tématům. Společnost ARA ART získala tento rok cenu v souvislosti s Mezinárodním dnem boji proti homofobbii a transfobii za workshop pro LGBT Romy a Romky.

Milan Junek (nar. 17.1.1976) Původní profesí zahradník. Fotografovat začal před 5 lety. Zaměřuje se především na portrét, figurální fotografii či ženské i mužské akty. Modely vyhledává ve svém nejbližším okolí, fotografuje své přátele a známé. Jako ateliér mu slouží zajímavé přírodní scenérie a zákoutí opuštěné industriální architektury. Své modely originálním a nenásilným způsobem aranžuje.

 

Přečteno: 1228x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, ARA ART, Kultura, fotografie, Menšiny, Prague Pride



HLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo