romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

ARA ART otvírá již třetí výstavu. V rámci Prague Pride se zaměřila na mužské akty

10.8.2016 10:57
Výstava se zaměřila na tvorbu  Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)
Výstava se zaměřila na tvorbu Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)

V rámci Prague Pride týdne otevře společnost ARA ART již třetí výstavu v galerii Phundaro Vudar. Výstava se zaměřila na tvorbu profesně mladého fotografa Milana Junka, který se věnuje fotografování mužských aktů. Kurátorka Věra Duždová nazvala výstavu Oppression – Depression – Passion, což v překladu znamená Útlak – Deprese - Vášeň. Název byl vybrán podle fotek, které měl sám Junek v portfoliu.

"Milan Junek se sice sám označuje za amatérského fotografa, ale pro jeho dílo je příznačná obrovská hloubka a citlivost, s níž dokáže zachytit intimitu jinak velice uzavřené komunity," přibližuje kurátorka romské galerie Phundrado Vudar Věra Duždová.

Výstava bude trvat od 11. srpna do 21. září v nedávno otevřené Galerii Phundaro Vudar, která se nachází v prostorách večerní kavárny Souterrain v Bělehradské ulici na Praze 2. Zahájení vernisáže se bude konat ve čtvrtek 11. srpna v 19:30 hodin.

„ARA ART je jedinou společností, která se v ČR dlouhodobě věnuje problematice romské LGBT menšiny. S komunitou pracujeme při pravidelných setkáních, konferencích, workshopech i další tvůrčí činnosti již od roku 2012 a měli jsme několikrát možnost si ověřit, že právě tyto tři emoce – útlak, deprese a vášeň – vystihují podstatu toho, co zažívají lidé, kteří vícečetnou diskriminací trpí,“ uvedl ředitel společnosti David Tišer.

V Galerii již proběhly dvě výstavy s názvem Umění ze šuplíku, ve kterém představila mladé romské úmělce a Neviditelní romové, která se věnovala česko-romskému soužití a romským tématům. Společnost ARA ART získala tento rok cenu v souvislosti s Mezinárodním dnem boji proti homofobbii a transfobii za workshop pro LGBT Romy a Romky.

Milan Junek (nar. 17.1.1976) Původní profesí zahradník. Fotografovat začal před 5 lety. Zaměřuje se především na portrét, figurální fotografii či ženské i mužské akty. Modely vyhledává ve svém nejbližším okolí, fotografuje své přátele a známé. Jako ateliér mu slouží zajímavé přírodní scenérie a zákoutí opuštěné industriální architektury. Své modely originálním a nenásilným způsobem aranžuje.

 

Přečteno: 1185x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, ARA ART, Kultura, fotografie, Menšiny, Prague PrideHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo