romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

ARA ART otvírá již třetí výstavu. V rámci Prague Pride se zaměřila na mužské akty

10.8.2016 10:57
Výstava se zaměřila na tvorbu  Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)
Výstava se zaměřila na tvorbu Milana Junka. (FOTO: Milan Junek)

V rámci Prague Pride týdne otevře společnost ARA ART již třetí výstavu v galerii Phundaro Vudar. Výstava se zaměřila na tvorbu profesně mladého fotografa Milana Junka, který se věnuje fotografování mužských aktů. Kurátorka Věra Duždová nazvala výstavu Oppression – Depression – Passion, což v překladu znamená Útlak – Deprese - Vášeň. Název byl vybrán podle fotek, které měl sám Junek v portfoliu.

"Milan Junek se sice sám označuje za amatérského fotografa, ale pro jeho dílo je příznačná obrovská hloubka a citlivost, s níž dokáže zachytit intimitu jinak velice uzavřené komunity," přibližuje kurátorka romské galerie Phundrado Vudar Věra Duždová.

Výstava bude trvat od 11. srpna do 21. září v nedávno otevřené Galerii Phundaro Vudar, která se nachází v prostorách večerní kavárny Souterrain v Bělehradské ulici na Praze 2. Zahájení vernisáže se bude konat ve čtvrtek 11. srpna v 19:30 hodin.

„ARA ART je jedinou společností, která se v ČR dlouhodobě věnuje problematice romské LGBT menšiny. S komunitou pracujeme při pravidelných setkáních, konferencích, workshopech i další tvůrčí činnosti již od roku 2012 a měli jsme několikrát možnost si ověřit, že právě tyto tři emoce – útlak, deprese a vášeň – vystihují podstatu toho, co zažívají lidé, kteří vícečetnou diskriminací trpí,“ uvedl ředitel společnosti David Tišer.

V Galerii již proběhly dvě výstavy s názvem Umění ze šuplíku, ve kterém představila mladé romské úmělce a Neviditelní romové, která se věnovala česko-romskému soužití a romským tématům. Společnost ARA ART získala tento rok cenu v souvislosti s Mezinárodním dnem boji proti homofobbii a transfobii za workshop pro LGBT Romy a Romky.

Milan Junek (nar. 17.1.1976) Původní profesí zahradník. Fotografovat začal před 5 lety. Zaměřuje se především na portrét, figurální fotografii či ženské i mužské akty. Modely vyhledává ve svém nejbližším okolí, fotografuje své přátele a známé. Jako ateliér mu slouží zajímavé přírodní scenérie a zákoutí opuštěné industriální architektury. Své modely originálním a nenásilným způsobem aranžuje.

 

Přečteno: 1144x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, ARA ART, Kultura, fotografie, Menšiny, Prague PrideHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo