romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Asistent poslance Jaroslava Foldyny dostal od soudu peněžitý trest za nabádání ke střelbě do migrantů

15.9.2020 10:52
Jaroslav Foldyna a Tomio Okamura na tiskové konferenci 7. 4. 2020 (FOTO: repro ČT24)
Jaroslav Foldyna a Tomio Okamura na tiskové konferenci 7. 4. 2020 (FOTO: repro ČT24)

Poradce a asistent poslance Jaroslava Foldyny Michal Kraft dostal od soudu podle zjištění Deníku N peněžitý trest za svůj text podněcující k nenávisti vůči migrantům. Pokud proti verdiktu podá odpor, bude se kauza řešit před soudem ve veřejném jednání.

Okresní soud pro Prahu-západ potrestal Krafta za text z loňského července, v němž vyzýval ke střelbě na lodě imigrantů mířících do Evropy. V článku také tvrdil, že muslimové a migranti, kteří tu už jsou, mají být deportováni podobně jako sudetští Němci z poválečného Československa. „V této věci byl vydán trestní příkaz, nicméně je nepravomocný a zatím nenabyl právní moci, proto se zatím nebudeme blíže vyjadřovat,“ řekla mluvčí soudu Jana Špotová. Nechtěla upřesnit, jaký trest soudkyně Kraftovi vyměřila. Podle informací Deníku N Kraft má zaplatit několik desítek tisíc korun.

Poslanecký asistent potvrdil, že jej soud potrestal. „Ano, soud rozhodnutí vydal v srpnu,“ reagoval na otázky Kraft. Nechtěl ale řešit výši trestu, ani to, zda se proti němu odvolá. „S vámi se o tom už víc bavit nebudu,“ dodal. Na podání odporu má podle soudu ještě několik dní.

Foldyna, který letos v únoru opustil ČSSD a stal se členem poslaneckého klubu SPD, dříve řekl, že sice s některými názory svého asistenta nesouhlasí, tento text mu ale nevadí.

Trestním příkazem potrestal soud před dvěma lety i bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka, který ve sněmovní restauraci pronášel rasistické výroky. Staník ale proti němu podal odpor a nakonec při veřejném líčení dostal roční podmínku.

Deník N
Přečteno: 457x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo