romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Asistent poslance Jaroslava Foldyny dostal od soudu peněžitý trest za nabádání ke střelbě do migrantů

15.9.2020 10:52
Jaroslav Foldyna a Tomio Okamura na tiskové konferenci 7. 4. 2020 (FOTO: repro ČT24)
Jaroslav Foldyna a Tomio Okamura na tiskové konferenci 7. 4. 2020 (FOTO: repro ČT24)

Poradce a asistent poslance Jaroslava Foldyny Michal Kraft dostal od soudu podle zjištění Deníku N peněžitý trest za svůj text podněcující k nenávisti vůči migrantům. Pokud proti verdiktu podá odpor, bude se kauza řešit před soudem ve veřejném jednání.

Okresní soud pro Prahu-západ potrestal Krafta za text z loňského července, v němž vyzýval ke střelbě na lodě imigrantů mířících do Evropy. V článku také tvrdil, že muslimové a migranti, kteří tu už jsou, mají být deportováni podobně jako sudetští Němci z poválečného Československa. „V této věci byl vydán trestní příkaz, nicméně je nepravomocný a zatím nenabyl právní moci, proto se zatím nebudeme blíže vyjadřovat,“ řekla mluvčí soudu Jana Špotová. Nechtěla upřesnit, jaký trest soudkyně Kraftovi vyměřila. Podle informací Deníku N Kraft má zaplatit několik desítek tisíc korun.

Poslanecký asistent potvrdil, že jej soud potrestal. „Ano, soud rozhodnutí vydal v srpnu,“ reagoval na otázky Kraft. Nechtěl ale řešit výši trestu, ani to, zda se proti němu odvolá. „S vámi se o tom už víc bavit nebudu,“ dodal. Na podání odporu má podle soudu ještě několik dní.

Foldyna, který letos v únoru opustil ČSSD a stal se členem poslaneckého klubu SPD, dříve řekl, že sice s některými názory svého asistenta nesouhlasí, tento text mu ale nevadí.

Trestním příkazem potrestal soud před dvěma lety i bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka, který ve sněmovní restauraci pronášel rasistické výroky. Staník ale proti němu podal odpor a nakonec při veřejném líčení dostal roční podmínku.

Deník N
Přečteno: 410x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo