romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Asistent prevence kriminality Patrik Bandy se stal strážníkem městské policie v Sokolově

Sokolov, 28.3.2013 13:51, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Západočeský Sokolov je prvním městem v ČR, kde se z Asistena prevence kriminality stal strážník městské policie. Od května roku 2012 pracoval jako Asistent prevence kriminality právě i Patrik Bandy, který tuto činnost vykonával velmi zodpovědně, a také proto byl vybrán jako vhodný adept na strážníka.

Vzhledem k jeho velmi dobré práci, a to zejména v sociálně vyloučených lokalitách, byl od počátku roku 2013 zaměstnán jako čekatel Městské policie Sokolov. Za nedlouho nastoupil do rekvalifikačního kurzu v Příbrami, který úspěšně dokončil již v březnu tohoto roku a splnil tak všechny nezbytné předpoklady pro výkon této náročné práce.

Jeho úkolem nyní mimo běžných úkolů strážníka, je dohled v oblastech, kde žijí nebo se zdržují Romové s cílem zlepšit komunikaci a napomoci tak i zvýšení bezpečnosti ve svěřených okrscích. Konkrétně se jedná především o okolí valkového nádraží a kina Alfa. "Snažíme se na lidi působit přátelsky, vysvětlit jim situaci. Většinou poslechnou a zatím se nestalo, že bychom museli zakročit," uvedl nový strážník pro iDnes.cz.

V průběhu rekvalifikačního kurzu navíc stačil dokončit i Vyšší odbornou školu a získal titul Dis. a plánuje, že se přihlásí na vysokou školu. „Chystám se na vysokou školu. Bude to buď studium se zaměřením na regionální rozvoj na jedné z pražských vysokých škol, nebo Metropolitní univerzita v Plzni.“ uvedl pro Denik.cz.

brf, iDnes, Denik.cz, stránky města Sokolov
Přečteno: 1573x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Patrik Bandy, asistent prevence kriminality, strážníkHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo