romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Asociace romských podnikatelů nabídla obyvatelům obcí zasažených tornádem pomoc

2.7.2021 15:56
Následky tornáda na Moravě (FOTO: Facebook Město Hustopeče)
Následky tornáda na Moravě (FOTO: Facebook Město Hustopeče)

Členové Asociace romských podnikatelů nabídli pomoc krizovému štábu Jihomoravského kraje. Krizový štáb tuto žádost zaevidoval a v okamžiku potřeby bude asociaci kontaktovat. Vzhledem k rozsahu škod a závažnosti situace, asociace vyzývá obyvatele postižených obcí, aby se v případě potřeby obrátili na její vedení. Asociace o tom informovala na svých webových stránkách.

„Členové naší asociace jsou připraveni ihned a zdarma pomoci obětem této tragédie. Naše členské firmy se zaměřují na demolice a úklidy, disponují stavební technikou a mají dostatek lidských kapacit. Jsme připraveni okamžitě vyrazit na místo potřeby a pomoci zasaženým rodinám,“ uvedl prezident asociace Vladimír Leško.

Tornádo, které před týdnem postihlo Hodonínsko a Břeclavsko, způsobenými škodami odpovídá síle označované F4. V předběžné zprávě o hodnocení tohoto výjimečného jevu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V této kategorii dosahuje vítr rychlosti zhruba 267 až 324 kilometrů v hodině. Meteorologové původně odhadovali, že síla větrného víru odpovídala F3. Tornádo přesahující sílu F3 v Česku dosud zaznamenáno nebylo.

Podle aktuálních zjištění hasičů je po tornádu na jihu Moravy poškozeno 1202 budov, k částečné nebo úplné demolici je určeno 180 domů. Řízené bourání začalo dnes v Lužicích, připravuje se další v Hruškách.

Nejvíce poškozených budov, celkem 369, je v Moravské Nové Vsi, k demolici je určeno 31 budov. V Mikulčicích je poškozeno 300 domů, strhnout se musí 62 z nich. V Hruškách je poškozeno 201 domů, demolice je nutná u 58 z nich. V Lužicích je poškozených 100 domů, strženo bude 17 z nich, v Hodoníně je poškozeno 100 domů, strženo bude deset.

Přečteno: 1907x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

pomoc, NeštěstíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo