romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bělobrádek: ČR měla přijmout 10 uprchlíků. Vyhnuli bychom se popotahování Evropskou komisí

23.6.2017 22:04
Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek

Podle předsedy KDU-ČSL měla Česká republika přijmout deset uprchlíků a Česko se mohlo vyhnout popotahování od Evropské komise. Novinářům to řekl po jednání celostátní konference strany předseda KDU-ČSL.

Celostátní konference lidovců, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy, se dnes zabývala kromě jiného i aktuální politickou situací a vládním usnesením o tom, že Česko už nebude přijímat další migranty. Bělobrádek s rozhodnutím vlády zcela spokojený nebyl. "My se domníváme, že jsme to mohli udělat jako Slovensko. To znamená přijmout deset lidí, které bychom si určitě uhlídali, a nebylo nutné spadnout do jednoho balíku s Polskem a Maďarskem. Ale vláda takhle rozhodla a nezbývá nám než to respektovat," řekl.

Evropská komise zahájila tento týden proti Česku, Polsku a Maďarsku řízení kvůli tomu, že odmítly přijmout migranty na základě kvót, které země EU přijaly v roce 2015. Česko dosud přijalo 12 uprchlíků a vláda v červnu oznámila, že země už nepřijme nikoho dalšího.

Slovensko, které kvóty pro rozdělování migrantů rovněž odmítá, se řízení před Evropskou komisí vyhnulo. Země totiž nedávno nabídla nová místa pro rozdělování migrantů v rámci EU.

Přečteno: 1376x
 

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Migrace, KDU-ČSLHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo