romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bihariová bude kandidovat na předsedkyni Progresívneho Slovenska

10.3.2020 10:32
Irena Biháriová - foto Facebook autorky
Irena Biháriová - foto Facebook autorky

Po tom, co v pondělí Michal Truban oznámil, že se vzdá funkce předsedy Progresívneho Slovenska, je již známé první jméno možné náhradnice. O funkci zabojuje Irena Biháriová - čtyřka volební kandidátky. Potvrdila to v rozhovoru pro HN.

"Ano, už jsem oznámila i členům uvnitř strany, že se budu ucházet o kandidaturu," řekla Bihariová pro server HN.

Oficiální však nejsou procesy ještě spuštěny a o novém předsedovi definitivně rozhodne sněm strany. Ten bude také rozhodovat novém místopředsedovi, protože Martin Poliačik také oznámil svůj konec v této funkci.

Koalice Progresívneho Slovenska a hnutí Spolu získala ve volbách 6,96 procenta a parlament jí unikl jen o několik stovek hlasů. Pro vstup do parlamentu potřebovali 7 procent. V přepočtu na hlasy jim chybělo pouze 926. 

Irena Biháriová získala ve volbách 46 798 přednostních hlasů.

Přečteno: 414x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár schvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo