romea - logo
22. září 2021 (středa)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bílý agresor brutálně zmlátil dvě Romky, napřed zkopal postiženou, druhé přerazil čelist a zlomil klíční kost

Mikulášovice u Rumburku, 24.6.2013 17:04, (ROMEA)
Park u mikulášovické restaurace, kde se odehrála nejbrutálnější část útoku. Foto k článku: Robert Ferenc
Park u mikulášovické restaurace, kde se odehrála nejbrutálnější část útoku. Foto k článku: Robert Ferenc

Návštěva restaurace se krutě vymstila sestrám Marcele a Boženě Demeterovým. Sestry se pozvolna chystaly z hospody domů. Venku je však surově napadl "bílý" mladý muž. Došlo k tomu z pátku na sobotu v Mikulášovicích, nedaleko Rumburku, tedy ve Šluknovském výběžku. Na případ server Romea.cz upozornil Robert Ferenc ze sdružení Čačipen z Krásné Lípy.

Nepřehlédněte:

Božena Demeterová vyšla z restaurace ven a sháněla svou setru Marcelu Demeterovou.

"Seděl tam muž, kterého známe. Začal na mě napřed něco pokřikovat, pak mě kopl zezadu a když jsem spadla kopal do mě dál. Pak přiběhla Marcela, protože mě chtěla ochránit, a on jí vrazil facku. Nevím, co všechno jí ještě udělal, neviděla jsem to celé, protože jsem se pokoušela zvedat ze země. Začali na něj volat chlapi, kteří stáli opodál, co si to na nás dovoluje. On z nich dostal strach a začal utíkat k parku. Marcela za ním hodila kámen a pak běžela za ním. Tam si na ní asi počkal a zmlátil ji plaňkou od plotu," řekla serveru Romea.cz jedna z napadených Božena Demeterová.

Byl tam ten kluk, který na ní začal křičet ,co tady řveš ty černá svině´ a zezadu ji nakopl. Když upadla na zem, tak do ní kopal dál.

Libor Bílý, který byl svědkem části incidentu, popsal celou událost podobně.

"Božena vyšla před hospodu a volala: "Marcelo, kde jsi?" Byl tam ten kluk, který na ní začal křičet ,co tady řveš ty černá svině´ a zezadu ji nakopl. Když upadla na zem, tak do ní kopal dál. Přiběhla Marcela a začala se s ním hádat. Ten kluk se rozeběhl a zprudka ji kopl někam do oblasti hrudníku. Začal jsem na něj volat, co si to dovoluje na ženský, a rozeběhl jsem se k němu. On začal utíkat a my jsme ho s Marcelou začali honit. Musel jsem se na chvíli zastavit, protože jsem nemohl popadnout dech. Za chvíli slyším řev. Když jsem tam doběhnul, ležela Marcela na zemi v kaluži krve a vedle ní ležela dřevěná plaňka z plotu."

Útok potvrdila i policie. "Policie zadržela 23. června dvacetiletého muže kvůli fyzickému napadení, kterého se dopustil na ženě v Mikulášovicích. V současnosti čelí obvinění z ublížení na zdraví," sdělila serveru Romea.cz Petra Trypesová, děčínská policejní mluvčí.

Božena Demeterová, kterou bílý agresor napadl jako první, odnesla napadení mnohočetnými podlitinami a bolestí s tím spojenou. A na koho si útočník v tomto případě troufl? Božena Demeterová je postižená po dětské obrně, má kratší a méně pohyblivé dvě končetiny, ruku a nohu, velmi špatně chodí. Vlastní průkaz ZTP/P (zvlášť těžké postižení s potřebou průvodce).

Hůře dopadla její sestra Marcela Demeterová, která ji chtěla ochránit. "Je v nemocnici v Ústí nad Labem a čeká ji operace zlomené čelisti. A má taky zlomenou klíční kost a další poranění," řekl serveru Romea.cz její syn Zdenek Demeter.

"Je to feťák a k tomu byl ještě opilý, nejspíš mu z toho přeskočilo," dodal k agresorovi Zdenek Demeter.

Další informace k případu zjištujeme.

Přečteno: 55789x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo