romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bílý agresor brutálně zmlátil dvě Romky, napřed zkopal postiženou, druhé přerazil čelist a zlomil klíční kost

Mikulášovice u Rumburku, 24.6.2013 17:04, (ROMEA)
Park u mikulášovické restaurace, kde se odehrála nejbrutálnější část útoku. Foto k článku: Robert Ferenc
Park u mikulášovické restaurace, kde se odehrála nejbrutálnější část útoku. Foto k článku: Robert Ferenc

Návštěva restaurace se krutě vymstila sestrám Marcele a Boženě Demeterovým. Sestry se pozvolna chystaly z hospody domů. Venku je však surově napadl "bílý" mladý muž. Došlo k tomu z pátku na sobotu v Mikulášovicích, nedaleko Rumburku, tedy ve Šluknovském výběžku. Na případ server Romea.cz upozornil Robert Ferenc ze sdružení Čačipen z Krásné Lípy.

Nepřehlédněte:

Božena Demeterová vyšla z restaurace ven a sháněla svou setru Marcelu Demeterovou.

"Seděl tam muž, kterého známe. Začal na mě napřed něco pokřikovat, pak mě kopl zezadu a když jsem spadla kopal do mě dál. Pak přiběhla Marcela, protože mě chtěla ochránit, a on jí vrazil facku. Nevím, co všechno jí ještě udělal, neviděla jsem to celé, protože jsem se pokoušela zvedat ze země. Začali na něj volat chlapi, kteří stáli opodál, co si to na nás dovoluje. On z nich dostal strach a začal utíkat k parku. Marcela za ním hodila kámen a pak běžela za ním. Tam si na ní asi počkal a zmlátil ji plaňkou od plotu," řekla serveru Romea.cz jedna z napadených Božena Demeterová.

Byl tam ten kluk, který na ní začal křičet ,co tady řveš ty černá svině´ a zezadu ji nakopl. Když upadla na zem, tak do ní kopal dál.

Libor Bílý, který byl svědkem části incidentu, popsal celou událost podobně.

"Božena vyšla před hospodu a volala: "Marcelo, kde jsi?" Byl tam ten kluk, který na ní začal křičet ,co tady řveš ty černá svině´ a zezadu ji nakopl. Když upadla na zem, tak do ní kopal dál. Přiběhla Marcela a začala se s ním hádat. Ten kluk se rozeběhl a zprudka ji kopl někam do oblasti hrudníku. Začal jsem na něj volat, co si to dovoluje na ženský, a rozeběhl jsem se k němu. On začal utíkat a my jsme ho s Marcelou začali honit. Musel jsem se na chvíli zastavit, protože jsem nemohl popadnout dech. Za chvíli slyším řev. Když jsem tam doběhnul, ležela Marcela na zemi v kaluži krve a vedle ní ležela dřevěná plaňka z plotu."

Útok potvrdila i policie. "Policie zadržela 23. června dvacetiletého muže kvůli fyzickému napadení, kterého se dopustil na ženě v Mikulášovicích. V současnosti čelí obvinění z ublížení na zdraví," sdělila serveru Romea.cz Petra Trypesová, děčínská policejní mluvčí.

Božena Demeterová, kterou bílý agresor napadl jako první, odnesla napadení mnohočetnými podlitinami a bolestí s tím spojenou. A na koho si útočník v tomto případě troufl? Božena Demeterová je postižená po dětské obrně, má kratší a méně pohyblivé dvě končetiny, ruku a nohu, velmi špatně chodí. Vlastní průkaz ZTP/P (zvlášť těžké postižení s potřebou průvodce).

Hůře dopadla její sestra Marcela Demeterová, která ji chtěla ochránit. "Je v nemocnici v Ústí nad Labem a čeká ji operace zlomené čelisti. A má taky zlomenou klíční kost a další poranění," řekl serveru Romea.cz její syn Zdenek Demeter.

"Je to feťák a k tomu byl ještě opilý, nejspíš mu z toho přeskočilo," dodal k agresorovi Zdenek Demeter.

Další informace k případu zjištujeme.

Přečteno: 55058x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo