romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Blíží se další setkání romských studentů. Proběhne začátkem června v Praze

28.3.2017 14:02
Romští studenti během setkání
Romští studenti během setkání "Baruvas" začátkem března v Brně (Foto: Jan Mihaliček)

Další víkendové setkání romských studentů skupiny Baruvas (romsky "rosteme") se blíží. Tentokrát se uskuteční na začátku června v Praze a přihlásit se mohou romští studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kterým je mezi 18 a 26 let. 

Termín setkání je od čtvrtka 1.6. do neděle 4. 6. 2017 a zájemci se mohou závazně přihlásit prostřednictvím odkazu ZDE. Kapacita je omezená a přihlášky je možné zasílat do pátku 12. května.

"Studentům bych doporučila, aby s přihlášením neotáleli a rovnou si zaškrtli v kalendáři první červnový víkend. Podíváme se trochu sami na sebe a vlastní sebeprezentaci, seznámíme se blíž s mediální tvorbou a daleko více!," povzbuzuje k účasti na setkání koordinátorka programu Baruvas Renata Berkyová.

O pocity, s jakými studenti odjižděli z předešlého setkání, se pro server Romea.cz podělil jeden z účastníků: "Víkend byl jedním slovem prostě úžasný. Vzal jsem si z něj opravdu hodně. Hlavně motivaci pokračovat ve studiu a dotáhnout to do cíle. Doufám, že se v podobném složení zase někdy sejdeme. Měl jsem přecejenom strach, jak to bude probíhat, ale i za ten víkend se dokázala vybudovat přátelství. A přednášky byly super. Možná to zní přehnaně, ale cítil jsem se tam jako bych byl u rodiny. Vše bylo tak upřímné."

Setkávání "Baruvas" představuje koncept založený na setkávání romských studentů, kteří studují střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu a chtějí se dál rozvíjet a růst - baruvas znamená v romštině “rosteme”. Nejčastěji se studenti setkávají během víkendových akcí a v létě na tzv. letní škole, kde poznávají sebe i ostatní, mají možnost rozvíjet svůj potenciál, prožít si neobvyklé situace na vlastní kůži a sdílet s ostatními svoji životní zkušenost.

Více informací naleznete na našich webových stránkách www.romskastipendia.cz.

Letáček s pozvánkou naleznete ZDE.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tomto emailu: baruvas@romea.cz

Přečteno: 1081x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Baruvas - Rosteme, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo