romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Blíží se další setkání romských studentů. Proběhne začátkem června v Praze

28.3.2017 14:02
Romští studenti během setkání
Romští studenti během setkání "Baruvas" začátkem března v Brně (Foto: Jan Mihaliček)

Další víkendové setkání romských studentů skupiny Baruvas (romsky "rosteme") se blíží. Tentokrát se uskuteční na začátku června v Praze a přihlásit se mohou romští studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kterým je mezi 18 a 26 let. 

Termín setkání je od čtvrtka 1.6. do neděle 4. 6. 2017 a zájemci se mohou závazně přihlásit prostřednictvím odkazu ZDE. Kapacita je omezená a přihlášky je možné zasílat do pátku 12. května.

"Studentům bych doporučila, aby s přihlášením neotáleli a rovnou si zaškrtli v kalendáři první červnový víkend. Podíváme se trochu sami na sebe a vlastní sebeprezentaci, seznámíme se blíž s mediální tvorbou a daleko více!," povzbuzuje k účasti na setkání koordinátorka programu Baruvas Renata Berkyová.

O pocity, s jakými studenti odjižděli z předešlého setkání, se pro server Romea.cz podělil jeden z účastníků: "Víkend byl jedním slovem prostě úžasný. Vzal jsem si z něj opravdu hodně. Hlavně motivaci pokračovat ve studiu a dotáhnout to do cíle. Doufám, že se v podobném složení zase někdy sejdeme. Měl jsem přecejenom strach, jak to bude probíhat, ale i za ten víkend se dokázala vybudovat přátelství. A přednášky byly super. Možná to zní přehnaně, ale cítil jsem se tam jako bych byl u rodiny. Vše bylo tak upřímné."

Setkávání "Baruvas" představuje koncept založený na setkávání romských studentů, kteří studují střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu a chtějí se dál rozvíjet a růst - baruvas znamená v romštině “rosteme”. Nejčastěji se studenti setkávají během víkendových akcí a v létě na tzv. letní škole, kde poznávají sebe i ostatní, mají možnost rozvíjet svůj potenciál, prožít si neobvyklé situace na vlastní kůži a sdílet s ostatními svoji životní zkušenost.

Více informací naleznete na našich webových stránkách www.romskastipendia.cz.

Letáček s pozvánkou naleznete ZDE.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tomto emailu: baruvas@romea.cz

Přečteno: 1100x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Baruvas - Rosteme, Studenti, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo