romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Blíží se finále soutěže o nejkrásnější cizinku České republiky

Praha, 19.12.2012 14:09, (ROMEA)
Vítězkou soutěže Miss Expat se stala Paula Alejandra Gonzalez z Kolumbie. (foto: Miss Expat Czech republic 2012)
Vítězkou soutěže Miss Expat se stala Paula Alejandra Gonzalez z Kolumbie. (foto: Miss Expat Czech republic 2012)

Miss Expat Czech Republic neboli Nejkrásnější cizinka České republiky je název netradiční soutěže krásy, jejíž druhý ročník právě vrcholí. Letos se do klání o nejkrásnější cizinku přihlásila více než stovka dívek ze 22 zemí světa.

Během léta se uskutečnila tři kola konkurzů, z nichž vzešlo devět atraktivních finalistek. Finálovou devítku tvoří Paula Alejandra Gonzalez z Kolumbie, Šorena Alanija z Gruzie, Togi Burmaa z Mongolska, Monika Sotheavy Spáčilová z Kambodži, Joy Omorogieva z Nigérie, Tran Thi Linh z Vietnamu, Joana Angolares z Angoly, Slamet Wahyuni z Indonésie a Julia Kisarová z Běloruska.

Pravidla soutěže krásy specifikují, kdo se může ucházet o korunku krásy: „Soutěž je určena pro všechny svobodné a bezdětné dívky od 18 do 30 let žijící na území České republiky, pracující či studující, které se narodily s jiným než českým občanstvím. Jiné omezení pro zápis do soutěže není,“ vysvětluje Dana Gregorová, ředitelka g-company, která projekt organizuje.

Finále se uskuteční 9. ledna 2012 v Divadle Hybernia. Slavnostním večerem provede Martin Komárek, hlavní moderátor Mladé fronty Dnes. „Když jsem dostal nabídku moderovat Miss Expat, nerozmýšlel jsem se ani vteřinu. Myslím, že v naší zemi, kde bohužel žije pořád dost sice nevýbojných, ale přesvědčených rasistů, je tato soutěž báječný nápad,“ říká.

A jsou podle Martina Komárka hezčí české ženy nebo cizinky? „Existuje mnoho předsudků, které si, my Češi hýčkáme. Že máme zlaté ručičky, nejlepší pivo a nejhezčí dívky. Nic z toho není pravda. Krásné a duchaplné ženy jsou všude. Já však vůči těm, které mluví jinou řečí, mám hadicap: James Bond říká, že po čtyřicítce musí muž ženu buď koupit nebo ukecat. Já jsem nemajetný a výmluvný pouze v češtině“.

Finálový večer se ponese v duchu tématu Proměny ženy. „Čtyři soutěžní disciplíny budou prezentovány prostřednictvím pojmů andělská čistota, dábelská krása, žena kouzelnice a malé nevinné lži,“ říká Dana Gregorová. „Dívky se porotě a publiku představí během krátkého filmového dokumentu, rozhovoru, módní přehlídky a pochopitelně také populární promenády v plavkách,“ dodává.

Na večeru vystoupí Leona Machálková a Martin Pošta, se kterým dívky dokonce nacvičily společnou choreografii.

Večer je určen i široké veřejnosti. Vstupenky budou k dostání v pokladně Divadla Hybernia za 400 Kč.

Soutěž a volba královny krásy je podporována osobnostmi, které zasednou v její porotě:

● Lejla Abbasová - moderátorka
● Paulina Nakashole - Miss Expat 2011
● Bořek Šípek - architekt a designér
● MUDr. Roman Kufa - plastický chirurg
● Andrea Musilová - Brilliant Princess
● MVDr. Anna Brandejs - firma Medaprex
● Radim Kořínek - fotograf
● Tomáš Čermák - majitel hotelu Berg

Projekt Miss Expat Czech Republic má za cíl:

  • přispět ke zvýšení sociálního a kulturního povědomí české společnosti vůči cizincům studujícím a pracujícím v České republice,
  • přispět k jejich začlenění do české společnosti a ke vzájemnému porozumění,
  • přispět k pomoci chápat integraci jako nepřetržitý oboustranný proces sociální interakce,
  • přispět k alespoň částečnému odbourání zažitých předsudků vůči cizincům a získat povědomí o důvodech migrace na příkladu konkrétních osob.

Cílovou skupinou projektu jsou ženy cizinky pocházející z různých kulturních prostředí, kde je postavení ženy v rámci rodiny i společnosti vnímáno odlišně, než je tomu u nás. Právě možnost přiblížení jejich kulturní, společenské a genderové odlišnosti je samotnou podstatou projektu. Projektu, který bych rád odlehčenou formou umožnil nahlédnout mladým lidem do intimního světa příchozích, kteří měli své důvody, proč přišli a proč zde zůstali.

Všechny ženy, které přišly do naší republiky, musely projít procesem složitého přivykání odlišným společenským zvyklostem a všem dalším nárokům, které sebou imigrace přináší. Ač bariéry a rozdílnosti jsou někdy velmi viditelné, existují univerzální hodnoty vnímané stejně ve všech národech světa. Vnesme do našich životů toleranci a nechejme se na chvíli unést kulturní a sociální rozmanitostí, která nás může v mnoha směrech obohatit. Nechme promluvit ženskou krásu, která nás od nepaměti inspiruje a přitahuje.

VÍCE INFORMACÍ O SOUTĚŽI NALEZNTE ZDE

Miss Expat Czech republic 2012
Přečteno: 2529x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Cizinci, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo