romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Blíží se Týden nízkoprahových klubů! Ratolest Brno již láká návštěvníky na svůj program

17.9.2015 13:43
Nizkoprahový klub Pavlač (Zdroj: ratolest.cz)
Nizkoprahový klub Pavlač (Zdroj: ratolest.cz)

Celorepubliková akce s názvem Týden nízkoprahových klubů bude probíhat od 21. - 27. září 2015. Během ní mají zájemci možnost přijít do nízkoprahových klubů, prohlédnout si vybavení, zjistit nabídku poskytovaných služeb nebo si jen promluvit se sociálními pracovníky. K této akci se letos opět připojí nezisková organizace Ratolest Brno a její dva nízkoprahové kluby.

Ratolest Brno zve na návštěvu do svých nízkoprahových klubů (NK) Pavlač a Likusák. Program je nachystaný pro klienty a také pro širokou veřejnost. NK Likusák má na svých dvou pobočkách v Líšni i Lískovci připraveno hned několik aktivit. Nebude chybět turnaj ve stolním fotbálku a dojde i na opravdový fotbalový turnaj ve spolupráci se Salesiánským střediskem v Líšni.

„ Poslední den této akce, tj. ve čtvrtek 24. září proběhne v NK Likusák oslava 11. narozenin klubu. Součástí bude i turnaj pro klienty ve stolním fotbálku o zajímavé ceny a drobné občerstvení“, dodává Mgr. Zuzana Šťastná, vedoucí NK Likusák.

NK Pavlač připravil na zahájení akce Týden nízkoprahových klubů program pro děti a mladé lidi na ubytovnách, kam sociální pracovníci v rámci streetworku pravidelně dochází.

„Naši klienti, kteří žijí na ubytovnách, mají velmi omezené příležitosti trávit aktivně, zajímavě a smysluplně volný čas, proto jsme se letos rozhodli takovou příležitost vytvořit. Nepůjde přitom o nic malého – v případě příznivého počasí zrealizujeme dva workshopy na dvou brněnských ubytovnách. Děti a mladí lidé, kteří zde žijí, si mohou dát například battle v beatboxu anebo si vyzkoušet žonglování,“ představila část chystaného programu Mgr. Vladislava Vondrová, vedoucí NK Pavlač.

Dále je připravený pro klienty odpolední výlet a program pro klienty a jejich rodiče, v rámci kterého si mohou společně něco vyrobit. Poslední den bude probíhat den otevřených dveří pro širokou veřejnost, určený k bližšímu poznání nejen nabízených služeb klubu.

Přečteno: 535x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

nízkoprahový klub, Brno, děti a mládežHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo