romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bookmakeři romským kandidátům v senátních volbách nevěří. Petr Jano by měl skončit sedmý, stejně jako kandidát RDS v Brně

30.9.2018 22:08
Petr Jano (FOTO: Renata Kováčová)
Petr Jano (FOTO: Renata Kováčová)

Petr Jano, nezávislý romský kandidát do Senátu v Chomutově, i kandidát za Romskou demokratickou stranu Petr Kováč v Brně nejsou podle bookmakerů sázkových kanceláří favorité senátních voleb. Naopak největší šanci na zvolení mají podle bookmakerů senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). První kolo senátních voleb se uskuteční 5. a 6. října.

Sázková kancelář Fortuna vypsala na vítězství Petra Jana v senážtních volbách v Chomutově kurz 40:1. Z devíti kandidátu by měl podle Fortuny skončit sedmý. Tipsport má kurz 17:1 a měl by skončit rovněž sedmý. Největší šanci na vítězství v chomtovském obodu má ředitel zoologické zahrady ve Dvoře Králové Přemysl Rabas.

Na vítězství kandidáta Romské demokratické strany Petra Kováče má Fortuna kurz 50:1. Tipsport vypsal na Kováče kurz 30:1. Podle těchto papírových předpokladů by Kováč měl skončit také přibližně na sedmém místě. Brněnským favoritem je rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN)

Kurzy na zvolení největších favoritů, Jiřího Čunka (KDU-ČSL), Jaroslava Kubery (ODS) a diplomata Pavla Fischera (nezávislý), nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (za STAN) a již zmíněný rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN). Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun.

"Zatím nejvíce se sází na vítězství Marka Hilšera (nezávislý) v Praze 2 s kurzem 1,35:1. V mimopražských obvodech se nejvíce klientů vsadilo na Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), který kandiduje v Náchodě. Velkou podporu sázkařů má také mladoboleslavský Raduan Nwelati (ODS). Mezi favority je u sportovních sázkařů také hokejová legenda Vladimír Martinec na Chrudimsku. Kurz na jeho vítězství klesl z původních 15:1 na 3,5:1," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sázkaři podle něj zatím spíše vyčkávají, jak dopadne první kolo, kdy se vybírá z mnoha kandidátů.

První kolo senátních voleb se stejně jako komunální volby uskuteční 5. a 6. října, druhé kolo o týden později. Do druhého kola postoupí dva nejlepší z kola prvního. V případě, že některý z kandidátů získá v prvním kole nadpoloviční většinu, postupuje přímo. Senátní volby se konají vždy v sudých letech ve 27 volebních obvodech z celkových 81. Letos svůj senátorský post obhajuje 14 kandidátů, před dvěma lety jich bylo o pět více.

Z 27 volebních obvodů je největší konkurence v Praze 8, kde se zaregistrovalo 16 kandidátů, v Chrudimi jich je 14. Naopak pouze šest jich kandiduje v obvodech Náchod, Šumperk a Vsetín. Nejčastěji kandiduje devět uchazečů, celkem v osmi obvodech.

Přečteno: 2359x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Senát, Volby, Senátní volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo