romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bouřlivá diskuze na jednání zastupitelstva Ústí nad Labem o Předlicích

Ústí nad Labem, 8.3.2013 9:55, (ROMEA)
Předlice (Ilustrační foto: Konexe, o. s.)
Předlice (Ilustrační foto: Konexe, o. s.)

V ústecké čtvrti Předlice jsou podle lidí z občanského sdružení Konexe obydlené domy, které jsou v havarijním stavu a ohrožují život zdejších obyvatel. Ve zvlášť špatném stavu je podle nich dům číslo čtyři v Řeháčkově ulici. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva to uvedl Miroslav Brož z občanského sdružení. Ústecký magistrát ve středu zveřejnil seznam 20 objektů, které jsou v dezolátním stavu a bude zřejmě nutné je zbourat. Podle města jsou to domy, v nichž nebydlí žádní lidé. Podle Konexe je však seznam nedokonalý.

DOKUMENT

V domě v Řeháčkově ulici jsou podle Brože propadlé podlahy, dřevomorka, v havarijním stavu je voda, přitom tu ale bydlí rodiny s dětmi. "Nechápu, proč na seznamu města není třeba tento dům a další hrozné domy. Myslím, že o nich město vůbec neví, situaci v Předlicích nezná," řekl Brož.

Vedení města s náměstkyní Zuzanou Kialovou (ČSSD), která má na starosti sociální problematiku, tento postoj odmítá, situací v Předlicích, kde žijí Romové a sociálně slabí, se dlouhodobě zabývá. Ví i o domu v Řeháčkově ulici. "Stavební úřad nařídil místní šetření, které posoudí celkový stavebně technický stav budovy," řekl tajemník magistrátu Jiří Javorčák. Podotkl, že seznam ohrožených budov vytvořený stavebním úřadem se stále mění, město situaci sleduje. Brož na situaci v Předlicích upozornil už minulý týden, město na něj prý podalo trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.

Brož si myslí, že až poškozené domy, o kterých mluvil, uvidí statik, nařídí vystěhování nájemníků. Podobná situace nastala loni na podzim, když statik nařídil vystěhování lidí z předlického domu v ulici Beneše Lounského. Město pak muselo složitě řešit problém s jejich náhradním ubytováním, protože majitel domu to neudělal, ačkoli to byla jeho povinnost. Podle Brože hrozí, že se situace může opakovat.

Na to, že městu chybí koncepce sociálního bydlení, v posledních dnech upozorňuje ústecká ODS. Náměstkyni Kailovou obviňuje z nečinnosti. Vedení města v čele s ČSSD naopak říká, že základy ke kritické situaci v Předlicích položila před lety právě ODS, když dopustila privatizaci zdejšího bytového fondu. Bytové domy se tak dostaly do rukou lidí, kteří se o ně nestarají a od nájemníků často požadují přemrštěné nájmy.

Přečteno: 1128x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, Bydlení, VystěhováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo