romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Brno: Piknik proti rasismu a násilí vyjádří soucit s frustrovanými neonacisty

Brno, 24.8.2013 12:25, (ROMEA)

Dnes v 15 hodin se v Brně v parku na Kolišti se sejdou lidé, kterým není lhostejné trápení frustrovaných spoluobčanů a spoluobčanek postižených syndromem černo-bílého vidění světa (tzv. neonacisté). Happening podporují nevládní organizace, satirický web Žít Brno i Sokol Brno 1 a Divadlo Feste.

Neonacisté svolali na dnešní den protiromské pochody do několika měst po celé republice. Také v Brně hodlají projít po čtvrti obývané mimo jiné Romy a Romkami. Neonacisté se svolávají na 15 hodinu do parku na Kolišti. Akci nemají nahlášenou na úřadě.

"Od v 15 hodin se sejdou (v rámci řádně nahlášeného shromáždění) na tomtéž místě lidé, jenž vyjádří soucit s frustrovanými neonacisty, podpoří soužití všech etnik a odmítnou projevy rasismu a nenávisti v Česku," uvedl pro server Romea.cz Jiří Koželouh z NESEHNUTÍ. "Také facebookový profil neohlášené neonacistické demonstrace „Proti černému rasismu, proti policejnímu násilí“ se postupně stal diskusím fórem o pomoci frustrovaným neonacistům," dodal Koželuh.

Happening podporují:

Přečteno: 1423x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Brno, Pochod, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo