romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Brutální zásah strážníků proti matce s šestnáctiměsíčním dítětem v Rokycanech. Převrátili kočárek a chlapeček vypadl ven

Rokycany, 22.3.2013 22:16, (ROMEA)
Zásah městských strážníků v Rokycanech proti matce s dítětem (Reprofoto: NOVA TV)
Zásah městských strážníků v Rokycanech proti matce s dítětem (Reprofoto: NOVA TV)

Strážníci městské policie v Rokycanech naprosto nesmyslně a brutálně zasáhli proti ženě, která šla s dítětem a psem po ulici. Důvodem k zásahu při němž strážníci porazili kočárek, ze kterého vypadl šestnáctiměsíční chlapec, byl volně pobíhající pes. Chlapeček nakonec skončil "jen" s boulí na hlavě, nechybělo ale málo, a mohl si ji rozrazit o obrubník. Informovala o tom agentura Mediafax a televize Nova.

Žena s dítětem v kočárku a se psem šla v Rokycanech na návštěvu k matce, jenže zvíře neměla na vodítku a chyběly jí doklady. To vedlo k hádce se strážníky, kteří ji nakonec porazili na zem a kočárek převrátili tak, že z něj dítě vypadlo. Incident se strážníky městské policie naštěstí natočil na mobil z okna domu svědek. Napadená Dana Giňová na něm strážníkům říká, že nemá doklady a chvíli s nimi diskutuje. Nakonec jim navrhne, ať s ní jdou pro občanku k ní domů. Uvádí agentura Mediafax.

Když se tam ale žena chce vydat, strážník se po ní ožene, chytne ji a strhne bokem od kočárku. Jenže kočárek vzápětí padá k zemi i s šestnáctiměsíčním synem, na což matka reaguje křikem. Policistka kočárek rychle zvedá a dítě ukládá dovnitř.

Nato se zoufalá matka strážníkovi vysmekne a snaží se s dítětem zmizet. To se jí ale nedaří, policista ji dožene a znovu jí brání v odchodu.

Strážník totiž vypověděl, že žena napadla jeho. Matka připustila, že ho odstrčila, když ji nechtěl pustit k plačícímu a vyděšenému dítěti.

Případ si převzala kriminální policie, která ho zatím posuzuje jako násilí vůči úřední osobě. Není však vyloučeno, že bude ještě překvalifikován. Výslechy svědků budou policii trvat přibližně týden a teprve potom bude jasné, zda strážník reagoval přehnaně, nebo je vina na druhé straně.

NESESTŘÍHANÉ VIDEO

ryz, Mediafax, Tn.cz, Nova TV
Přečteno: 9233x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rokycany, Policie, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo