romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Bubáci, táhněte do p**ele!" Úřad městské části Praha 6 ale rozhodl, že napadení muslimek nemělo rasový ani náboženský podtext

27.2.2018 10:20
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Úředníci městské části Praha 6 rozhodli, že napadení dvou muslimek u koupaliště Divoká Šárka nemělo rasový ani náboženský podtext. Případ posoudili jako přestupek proti občanskému soužití. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Případ napadení dvou muslimek u pražského koupaliště Divoká Šárka se stal 21. července, 2017. Muslimky, které měly s sebou na výletě 13 dětí, si začala fotit kolemjdoucí žena, která jednu z nich slovně i fyzicky napadla.

"Nějaká žena si nás začala fotit. Poté, co byla česky a slušně požádána, ať toho nechá, že si nepřejeme, aby nás fotila, natož děti, začala nám sprostě nadávat. Že jsme bubáci a ať táhneme do p**ele a a ať se neopovažujeme jít na koupaliště. Poté moji kamarádce dala pěstí a kopla do ní," řekla v červenci 2017 podle facebookové stránky Proti projevům nenávisti účastnice konfliktu.

Od počátku případ řešila pražská policie, která ho vyhodnotila jako přestupek. Řešení případu převzal úřad městské části Praha 6, který nyní rozhodl.

„Myslím si, že by tam mělo dojít k intenzivnějšímu zkoumání motivace toho útoku,“ reagovala v reportáži České televize na dřívější závěr policie právnička a ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová. Nadávky na veřejnosti z rasových nebo náboženských důvodů jsou podle zákona trestným činem.

„Správní orgán v posuzovaném jednání neshledal žádný rasový nebo náboženský podtext, jednání tedy posoudil jako přestupek proti občanskému soužití,“ informoval ale server Lidovky.cz mluvčí radnice Ondřej Šrámek.

Úřad prozatím neuveřejnil trest. Rozhodnutí není prozatím pravomocné, žena se může do patnácti dnů proti trestu odvolat. Takovýto přestupek lze postihnout pokutou až 20 tisíc korun.

Přečteno: 1418x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, muslimové, Policie, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo