romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bulvár Expres.cz se omluvil za falešnou zprávu s chilským videem. Tvrdil, že je z Ostravy

18.7.2017 17:11
Krádež televize v Chile, kterou server Expres.cz prostorově přemístil do Ostravy (Koláž Romea.cz)
Krádež televize v Chile, kterou server Expres.cz prostorově přemístil do Ostravy (Koláž Romea.cz)

Šéfredaktor bulvárního serveru Expres.cz Petr Konečný se omluvil za zveřejnění nepravdivé zprávy o odcizení televize z nemocniční čekárny. Server tvrdil, že video, které zachytilo krádež v chilském městě San Pedro de la Paz pochází z Ostravy. Diskutéři pak měli jasno o tom, že krádež spáchali Romové. O nepravdivé zprávě informoval server Romea.cz včera.

Krádež televize v Chile, kterou server Expres.cz prostorově přemístil do Ostravy"Redakce Expres.cz se omlouvá čtenářům za mylnou informaci uvedenou v pondělním článku s nadpisem „Táta krade televizi, matka hlídá a dítě to sleduje. Video z Ostravy, ze kterého spadnete“, který pojednával o krádeži televize z čekárny u lékaře," napsal dnes Petr Konečný.

"V článku došlo k nepřesnému ověření, kdy redakce Expres mylně uvedla, že záznam z průmyslové kamery pochází z ostravské nemocnice, ve skutečnosti se jedná o virální video z Chile. Za tuto chybu a neprofesionalitu se všem čtenářům omlouváme," dodal Konečný.

Video se nejdříve začalo šířit v českém prostředí sociálních sítí, kde si ho všiml redaktor Expresu.cz Ctibor Jarkuliš.

"Divíte se, kam až může zajít lidská drzost? Nemusíte pro ni chodit daleko, stačí jen na sever Moravy. V ostravské nemocnici krade rodinka televizi přímo z čekárny a jejich malé dítě se na to kouká. Holt, výchovu si každý představuje jinak," napsal Ctibor Jarkuliš na úvod zprávy.

Skutečnost však taková, že video pochází z Chile. Ke krádeži došlo v San Pedro de la Paz a policie už tamního pachatele dávno dopadla. O případu i o dopadení zloděje Marcelo Abarzúa Carese (31) v polovině června informovala i chilská média.

Když se začaly v diskuzi pod článkem objevovat odkazy na tato chilská média, redaktor začal článek nejprve upravovat a nakonec byl z webu odstraněn úplně, jedna z verzí se však zachovala v paměti vyhledávače Google.

Sociálními sítěmi v českém prostředí se však video, které má již přes milion zhlédnutí, šíří dál a čeští uživatelé mají o pachatelích krádeže jasno. Jde o romskou rodinku...

VIDEO

 

Přečteno: 4349x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Média, Romové, Rasismus, Extremismus, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo