romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bývalá romská miss Mirka Pikolová postoupila mezi 14 finalistek České Miss

21.2.2017 13:00
Finalistky České Miss 2017 (Zdroj: www.ceskamiss.cz)
Finalistky České Miss 2017 (Zdroj: www.ceskamiss.cz)

V pondělí 20. 2. v Augustiánském Domě v Luhačovicích bojovalo téměř 50 dívek o postup do finále České Miss. Porota vybrala 14 finalistek, mezi nimi je i 22-letá Mirka Pikolová bývalá miss Roma.

Dívky se představily porotě v rámci volné disciplíny, rozhovoru v češtině i cizím jazyce a promenádě v plavkách. V porotě usedla mimo jiné topmodelka Simona Krainová, přední stylista Filip Vaněk, jeden z nejúspěšnějších českých fotografů Benedikt Renč, ale také vítězky ročníku 2016 či zástupci z řad partnerů soutěže v čele s Martinem Ditmarem a Evou Čerešňákovou.

Do 5.3.je otevřeno hlasování online, na základě kterého vzejdou ještě další 2 finalistky, které pojedou na zahraniční soustředění do Hotelu Lomnica v Tatrách.

Mirka Pikolová vystudovala Mezinárodní taneční konzervatoř v Praze a věnuje se především muzikálovému herectví, tanci a modelingu. Vedle toho by také ráda pomáhala dětem,  přispěla například mezinárodní charitativní organizaci UNICEF.
 

Přečteno: 9244x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

MissHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo