romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Češi a cizinci budou bořit bariery, setkají se "V šest před domem"

16.6.2016 16:25
Společné setkání Čechů a cizinců
Společné setkání Čechů a cizinců "V šest před domem" (FOTO: Slovo 21)

Ve čtvrtek 23. 6. 2016 od 18 hodin proběhne v parku Klamovka společné setkání Čechů a cizinců "V šest před domem". Hlavním cílem je usnadnit vzájemnou komunikaci mezi většinovou společností a cizinci z třetích států a tak navázat dlouhodobé přátelské vztahy mezi obyvateli městské části Praha 5 – Smíchov.

"Staňte se i Vy součástí nevšedního projektu a poznejte „V šest před domem“ své zajímavé sousedy. Přijďte 23. 6. 2016 do parku Klamovka. Od 18:00 budete mít příležitost seznámit se s jinou kulturou, hudbou, poznat různé tradice, zvyky, poslechnout si netradiční životní příběhy a ochutnat cizokrajnou kuchyni. Také vás čekají workshopy a hudební a taneční vystoupení. To vše vytvoří příjemnou atmosféru, která pomůže k vzájemnému poznání a navázání přátelských vztahů," uvádí v pozvánce organizátoři.

Setkání by mělo podle organizátorů pomoci k lepšímu soužití a celkově k zlepšení pohledu na cizince ze strany většinové společnosti. "Cizinci se podílejí na rozvoji naší společnosti, ve které jsou rovnocennými obyvateli a přispívají ke kvalitě života v ČR," uvedla Ljilja Batovanja z organizace Slovo 21, která společně s Městskou částí Praha 5 akci připravila.

V rámci tohoto projektu se bude dále na Praze 5 konat 2. 9. 2016 Dětský den a dne 18. 12. 2016. proběhne Oslava Mezinárodního dne cizinců.

Přečteno: 1104x
 

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Integrace, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo