romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Češi a cizinci budou bořit bariery, setkají se "V šest před domem"

16.6.2016 16:25
Společné setkání Čechů a cizinců
Společné setkání Čechů a cizinců "V šest před domem" (FOTO: Slovo 21)

Ve čtvrtek 23. 6. 2016 od 18 hodin proběhne v parku Klamovka společné setkání Čechů a cizinců "V šest před domem". Hlavním cílem je usnadnit vzájemnou komunikaci mezi většinovou společností a cizinci z třetích států a tak navázat dlouhodobé přátelské vztahy mezi obyvateli městské části Praha 5 – Smíchov.

"Staňte se i Vy součástí nevšedního projektu a poznejte „V šest před domem“ své zajímavé sousedy. Přijďte 23. 6. 2016 do parku Klamovka. Od 18:00 budete mít příležitost seznámit se s jinou kulturou, hudbou, poznat různé tradice, zvyky, poslechnout si netradiční životní příběhy a ochutnat cizokrajnou kuchyni. Také vás čekají workshopy a hudební a taneční vystoupení. To vše vytvoří příjemnou atmosféru, která pomůže k vzájemnému poznání a navázání přátelských vztahů," uvádí v pozvánce organizátoři.

Setkání by mělo podle organizátorů pomoci k lepšímu soužití a celkově k zlepšení pohledu na cizince ze strany většinové společnosti. "Cizinci se podílejí na rozvoji naší společnosti, ve které jsou rovnocennými obyvateli a přispívají ke kvalitě života v ČR," uvedla Ljilja Batovanja z organizace Slovo 21, která společně s Městskou částí Praha 5 akci připravila.

V rámci tohoto projektu se bude dále na Praze 5 konat 2. 9. 2016 Dětský den a dne 18. 12. 2016. proběhne Oslava Mezinárodního dne cizinců.

Přečteno: 1098x
 

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Integrace, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo