romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Česká pozice: Okamura puštěný ze řetězu chce Romy vystěhovat do Indie

Praha, 28.6.2013 11:40, (ROMEA)
Vyřazený kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Ne jen že nenasbíral dostatečný počet podpisů, ale navíc soudci poukázali i na to, že chybovost byla v jeho případě jednoznačně nejvyšší ze všech kandidátů.
Vyřazený kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Ne jen že nenasbíral dostatečný počet podpisů, ale navíc soudci poukázali i na to, že chybovost byla v jeho případě jednoznačně nejvyšší ze všech kandidátů.

Tomiu Okamurovi došla trpělivost. Na stránkách novin, v televizi a v rozhlase se nemluví skoro o ničem jiném než o politické krizi a o Okamuru není zájem. I rozhodl se tento všeuměl (umí žít, umí vařit, umí vládnout – můžete si ho dokonce objednat) bariéru mediálního nezájmu prolomit. Zřejmě nehledal moc dlouho, když nepřišel na nic objevnějšího než na Romy.

Publikoval text, ve kterém například píše, že by „cikáni měli probudit své elity, semknout se a usilovat o vlastní stát, právo na sebeurčení je právo každého národa, a proto by Česká republika měla demokraticky podpořit jejich vystěhovalectví do země, odkud pocházejí jejich prapředci, tedy nejlépe do některého ze státu Indie“.

Česká pozice
Přečteno: 7099x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, Rasismus, Extremismus, PopulismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo