romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česká spořitelna stáhla svou reklamu z dezinformačních webů, ty tak přišly o peníze z inzerování

14.12.2016 15:30
Pobočka České spořitelny v Benátkách nad Jizerou
Pobočka České spořitelny v Benátkách nad Jizerou

Česká spořitelna stáhla svou reklamu z dezinformačních webů, které zpravidla uvádí své čtenáře v omyl nebo velmi často informace zkreslují. Tyto servery tím tak přijdou o peníze z inzerce. Banka následuje jazykovou školu James Cook Languages, která se k tomuto rozhodla v květnu 2016.

„Jsme s našimi klienty již téměř dvě století a vždy jsme pro ně byli spolehlivým rádcem v oblasti financí. Věříme také, že naše zodpovědnost vůči společnosti překračuje hranice bankovního světa a že lidem můžeme sloužit i jako kompas, který je bezpečně provede mořem mediálních informací. Proto je pro nás nepřijatelné podporovat zdroje nepodložených, a někdy dokonce záměrně lživých informací. Z tohoto důvodu se naše reklama nebude objevovat na dezinformačních webech. Tím však nikomu neupíráme právo získávat informace ze zdrojů, které uzná za vhodné. Oceňujeme, že se think-tank Evropské hodnoty této oblasti věnuje a zviditelnil tento problém,“ řekla Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny.

Podle průzkumu Thing-tank Evropské hodnoty se v období 18. – 23. června 2016 objevilo na dezinformačních webech inzerce 75 firem. Patří mezi ně známé velké firmy jako je Nestlé, Amazon, Škoda, Seznam.cz, Mitsubischi nebo Hyundai. Kompletní seznam reklam je obsažen v analýze Reklama na dezinformačních webech.

Reklama České spořitelny se podle analýzy think-tanku Evropské hodnoty objevovala během června tohoto roku na sedmi dezinformačních webech, například v AC24, Czech Free Press nebo Vlastenecké noviny.

„Často jde o nevědomý krok, kdy dané společnosti ani netuší, že tam inzerují. Pokud české společnosti inzerují na těchto webech, fakticky přímo financují jejich aktivity, mezi které patří také systematická výroba dezinformací a konspiračních teorií. Tento fenomén tak zamořuje a otravuje veřejný prostor a poškozuje slušnou veřejnou debatu založenou na faktech,“ říká Jakub Janda, zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty.

Přečteno: 1152x
 

Kam dál:

Štítky:  

banka, Dezinformační web, Reklama, Česká spořitelnaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo