romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

České Budějovice: Charita i letos pořádá sbírku školních potřeb pro děti z chudých rodin

České Budějovice, 24.7.2014 13:19, (ROMEA)
Ilustrační foto: web Diecézní charity ČB
Ilustrační foto: web Diecézní charity ČB

Ve druhé polovině prázdnin organizuje Diecézní charita České Budějovice tradiční sbírku. Smyslem je podpořit ty budějovické děti, pro jejichž rodiny představuje školní výbava těžký zásah do peněženky... Charita vyhlašuje sbírku školních potřeb pro tyto děti již tradičně před začátkem nového školního roku.

„Ze zkušeností víme, že jsou rodiny, které na školní pomůcky svých dětí nemají dostatek peněz a je pro ně složité děti do školy vybavit. Naši sociální pracovníci se českobudějovickým rodinám, které jsou ohrožené sociálním vyloučením, věnují již devět let,“ uvádí vedoucí charitní Poradny EVA paní Lucie Kolářová.

„Díky tomu známe dobře životní podmínky klientů a dokážeme pomoc cíleně nasměrovat tam, kde je jí třeba. V loňském roce jsme ze sbírky školních potřeb podpořili 172 dětí. Při předávání školních pomůcek jsme viděli, jak velkou radost děti ze sešitů, pastelek, nebo třeba kružítek mají, říká dále Kolářová.

Začátek školního roku je obecně pro mnohé rodiny finančně náročný. Sociálně slabé rodiny to zvládají o dost hůře. Věci ze sbírky pomohou dětem se startem do nového školního roku. Charitní Poradna EVA se dlouhodobě zabývá problematikou rodin, které žijí v sociálním vyloučení.

Na otázku, co by rodiny dělaly, kdyby školní potřeby děti nedostaly od charity darem, Kolářová odpovídá: „Dětem by některé pomůcky na začátku školního roku samozřejmě chyběly. Rodiče jim obvykle později věci do školy dokoupí, protože na ně škola vyvíjí tlak, a také proto, že nechtějí, aby bylo jejich dítě vyřazeno z dětského kolektivu. Peníze pak ale rodině chybí jinde, například nezaplatí nájem či poplatky. Sbírka pomáhá především dětem, je to pomoc pro ně,“ uzavírá Kolářová.

Co přesně děti potřebují a kam je možné dary přinášet

Nejvíce potřebné jsou penály, sešity, obaly, pera, vodovky, tempery, štětce, tužky, pastelky a fixy, kružítka, kalkulačky a školní tašky.

Máte-li jakékoliv dotazy ke sbírce (co darovat, kdy, kde), jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech: 731 402 833 či email eva@charitacb.cz.

Dary do sbírky přijímá Charita denně od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin (v pátek jen do 14 hod.), na těchto místech:

Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB.

Sbírka trvá od 21. července do 15. září 2014.

Diecézní Charita ČB
Přečteno: 439x
 

Kam dál:

Štítky:  

Charita, České BudějoviceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo