romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

České Budějovice: V létě zahájí provoz nové komunitní centrum na sídlišti Máj

České Budějovice, 5.5.2014 11:32, (ROMEA)
Černí bílí, spojme síly - protirasistická akce na sídlišti Máj v Českých Budějovicích.   Foto: Archiv Romea.cz
Černí bílí, spojme síly - protirasistická akce na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Foto: Archiv Romea.cz

V létě zahájí provoz komunitní centrum na českobudějovickém sídlišti Máj. Objekt bude nabízet sociální služby, mimo jiné třeba mateřské centrum nebo klub seniorů. Náklady na vybudování centra činily přes 74 milionů korun. Informoval o tom náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

"Myšlenka výstavby komunitního centra v lokalitě českobudějovického sídliště Máj vznikla už v roce 2008," uvedl Podhola. Připomněl, že při chodu zařízení se bude magistrát hodně spoléhat například na Salesiánské středisko, jež se dlouhodobě věnuje organizování aktivit pro děti na sídlišti Máj.

Komunitní centrum však město nevyužije jen pro sociální programy. "Stálou služebnu tam bude mít například městská policie. Primárně by mělo centrum sloužit všem občanům sídliště," řekl náměstek primátora.

České Budějovice na projekt získaly evropskou dotaci 30 milionů korun. Budova stojí v ulici A. Barcala. Magistrát se pro zřízení komunitního centra na Máji rozhodl také proto, že v této části města není žádné místo, kde by se lidé mohli scházet, kromě komerčních zařízení.

Na Máji žijí i lidé z romské komunity. Kvůli tomu loni v létě pořádaly různé skupiny radikálů a extremistů protestní pochody přímo na sídliště. Došlo při nich k řadě střetů demonstrantů s policií, zhruba pět desítek lidí bylo následně obviněno hlavně kvůli útoku na úřední osobu. Někteří z nich už byli odsouzeni k podmíněným trestům.

Přečteno: 673x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

České Budějovice, Komunitní centrum, Romové, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo