romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česko-slovenskou Miss Roma 2022 se stala sedmnáctiletá Aneta Holubová z Ostravy

24.7.2022 22:08
Česko-slovenská Miss Roma 2022 (FOTO: Romia CZ)
Česko-slovenská Miss Roma 2022 (FOTO: Romia CZ)

Česko-slovenskou Miss Roma 2022 se v sobotu v Hodoníně stala sedmnáctiletá Aneta Holubová z Ostravy. Titul první vicemiss si odnesla šestnáctiletá Natálie Holubová rovněž z Ostravy a na třetím místě skončila Simona Škodová z Levoče. Soutěž o korunku romské královny krásy se letos konala již po dvacáté a uspořádal jí spolek spolek Romia CZ ve spolupráci s Domem kultury Hodonín a konal se pod záštitou senátorky Anny Hubáčkové a hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha.

"Cenu Romia CZ získala Staňka Vrbovská z Hrabušic a Miss Sympatie se stala Silvia Zemanová rovněž z Hrabušic," doplnil pro zpravodajský server Romea.cz Miroslav Malík.

Držitelka prestižního titulu Česko-slovenská Miss Roma Aneta Holubová ráda tráví volný čas s rodinou, pomáhá své mamce vařit a nakupovat.

Dívky se během slavnostního sobotního večera představily publiku i porotě v několika disciplínách. Zatancovaly čardáš a nechyběla ani promenáda v plavkách. Finalistky ve věku od 16 let pocházely z různých míst České i Slovenské republiky.

Večer moderoval herec Jan Čenský, v hudebních blocích vystoupila například Martina Balogová nebo Rico Šarközi

Miss Roma začala v roce 2001 na regionální úrovni, po třech letech se akce pořádala na celostátní úrovni a od roku 2009 se každoročně koná Česko-slovenská Miss Roma, které se účastní romské dívky z Česka a Slovenska. Dvacátý ročník se konal po dvouleté přestávce kvůli pandemii onemocnění COVID-19.

Přečteno: 4751x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, Hodonín, ženy, RomkyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo