romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Československou Miss Roma 2013 se stala dívka z Rožňavy

Hodonín, 18.5.2013 22:30, (ROMEA)
Devatenáctiletá Dominika Bubenčíková ze slovenské Rožňavy získala 18. května v Hodoníně korunku Česko-Slovenské Miss Roma 2013. Vlevo je 1. vicemiss, patnáctiletá Michaela Horváthová z Ostravy, vpravo 2. vicemiss, patnáctiletá Marie Balogová z Brna. (FOTO: Jiří Janda, facebook.com)
Devatenáctiletá Dominika Bubenčíková ze slovenské Rožňavy získala 18. května v Hodoníně korunku Česko-Slovenské Miss Roma 2013. Vlevo je 1. vicemiss, patnáctiletá Michaela Horváthová z Ostravy, vpravo 2. vicemiss, patnáctiletá Marie Balogová z Brna. (FOTO: Jiří Janda, facebook.com)

Československou Miss Roma 2013 se dnes v Hodoníně stala devatenáctiletá Dominika Bubenčíková z Rožňavy. Porotu si získala nejen milým vystupováním, ale také temperamentním čardášem. Právě tanec v soutěži patří k velmi důležitým disciplínám. ČTK to řekl pořadatel soutěže Miroslav Malík. O titul romské Miss se letos ucházelo 110 dívek.

Soutěž by měla dodat sebevědomí nejen účastnicím, ale i dalším dívkám.

Na druhém místě skončila patnáctiletá Michaela Horváthová z Ostravy, a na třetím rovněž patnáctiletá Marie Balogová z Brna. O korunku se v dnešním večeru v hodonínském kulturním domě ucházelo před stovkami diváků dvanáct finalistek.

"Cílem není dostat dívky na mola nebo udělat z nich modelky. Vítězky nezískávají lukrativní smlouvy. Volba Miss je jednou z forem, jak si udržujeme naše tradice. Navíc soutěž by měla dodat sebevědomí nejen účastnicím, ale i dalším dívkám," uvedl Malík.

Dnešnímu večeru předcházelo týdenní soustředění finalistek v Radějově na Hodonínsku. Šest jich bylo z ČR a šest ze Slovenska. Zdokonalovaly si nejen komunikační schopnosti, ale i tanec. Součástí klání je také nezbytná promenáda v plavkách a večerních šatech.

"Tanec na čardáš je vrcholnou disciplínou a na výsledek má velký vliv," řekl pořadatel. Miss Roma se začala pořádat původně jako lokální soutěž na Hodonínsku. Od roku 2004 v ní již odborná porota hledala nejhezčí romskou dívku Čech a Moravy.

V roce 2011 se soutěž stala Československou Miss Roma. V budoucnu by měla být soutěž rozšířena tak, aby se do ní mohly zapojit romské krásky z Polska a Maďarska. Mělo by tedy již jít o Miss Roma Visegrádské čtyřky.

Přečteno: 5528x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, HodonínHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo