romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Česku se migrační vlna vyhýbá, minulý týden zatčeno 171 uprchlíků

21.9.2015 10:33
Zařízení pro zajištění cizinců Bělá - Jezová (FOTO: Google Maps)
Zařízení pro zajištění cizinců Bělá - Jezová (FOTO: Google Maps)

Policisté zajistili minulý týden v Česku 171 uprchlíků. ČTK o tom informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Počet běženců se tak v ČR v minulých dnech nijak výrazně nezvýšil. Zemi se zatím zcela vyhnula migrační vlna, která pouze o tomto víkendu přivedla do střední Evropy přinejmenším 25.000 lidí, většinou ze Sýrie.

V Česku zadržela policie od pátku do pondělního rána 14 uprchlíků, téměř všechny v Jihomoravském kraji. U hranic s Rakouskem zvýšila cizinecká policie od počátku minulého týdne počet policistů o 200. Po obnovení kontrol na německo-rakouské hranici se obávala, že by se do Německa mohlo pokusit dostat více uprchlíků přes Česko.

Obavy policistů se zatím nepotvrdily. Počet běženců byl sice vyšší než v předminulém týdnu, kdy zajistila policie 76 lidí, zdaleka ale nedosahuje čísla z počátku září. V prvním zářijovém týdnu zadržela 519 uprchlíků, dvousetčlenná skupina přicestovala v noci na 1. září z Maďarska.

Od 14. září zajistili policisté také dalších pět převaděčů, mezi nimi dva Němce, Fina, Maďara a Poláka. Jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí až 12 let vězení. Ze 171 zadržených uprchlíků pak bylo 80 procent lidí ze Sýrie, Iráčané a Afghánci.

Například do Rakouska pouze v neděli dorazilo okolo 10.700 migrantů z Maďarska a další zhruba tisícovka migrantů se do země za oba víkendové dny dostala ze Slovinska.

Přečteno: 326x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo