romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český helsinský výbor založil bankovní účet na pomoc rodině Stanislava Tomáše, který zemřel po zákroku policie v Teplicích

5.7.2021 18:47
Pietní místo v Teplicích (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Pietní místo v Teplicích (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Český helsinský výbor (ČHV), nezisková organizace s více jak třicetiletou tradicí, založil bankovní účet na podporu rodiny Stanislava Tomáše, který zemřel po policejním zákroku 19. června v Teplicích. "Poslední týdny blízcí Stanislava Tomáše řeší řadu složitých situací a rozhodování kvůli nejasným okolnostem jeho úmrtí, čelí zájmu a tlaku medií, policie a také široké veřejnosti, která se oprávněně o náhlou smrt Stanislava Tomáše zajímá a žádá důkladné a nestranné vyšetření celého případu," uvedla ve výzvě ředitelka ČHV Lucie Rybová, která sama darovala 15 tisíc korun. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje výzvu v plném znění.

Výzva k finanční podpoře rodiny tragicky zesnulého Stanislava Tomáše

Vážení kolegové a kolegyně, milí přátelé a spoluobčané, 

dovolujeme si Vás touto cestou oslovit se žádostí o zaslání finanční podpory rodině Stanislava Tomáše, který tragicky zemřel během zákroku policie v Teplicích a zanechal po sobě rodinu – matku a sestru, které se kromě velkého zármutku a zdravotních problémů vypořádávají s velkou řadou nečekaných a lidsky velmi těžkých obtíží. 

ÚČET NA POMOC RODINĚ STANISLAVA TOMÁŠE

  • 2542779329/0800
  • uveďte jméno dárce
  • účel daru: „Pomoc rodině Stanislava Tomáše“.

PRO MEZINÁRODNÍ PLATBY

  • The Czech Helsinki Committee  
  • Name of the bank: Česká spořitelna, a.s. Štefanikova 17, 150 000 Prague 5, The Czech Republic   
  •  Account number: 2542779329
  • Swift Code/BIC: GIBACZPX
  • IBAN (International Bank Account Number): CZ67 0800 0000 0025 4277 9329

Poslední týdny blízcí Stanislava Tomáše řeší řadu složitých situací a rozhodování kvůli nejasným okolnostem jeho úmrtí, čelí zájmu a tlaku medií, policie a také široké veřejnosti, která se oprávněně o náhlou smrt Stanislava Tomáše zajímá a žádá důkladné a nestranné vyšetření celého případu.                

Kromě výše uvedeného mají pozůstalí členové rodiny Stanislava Tomáše velké existenční starosti a k tomu nemají finance na upořádání důstojného posledního rozloučení, na úpravu místa uložení a na řadu dalších nezbytných nákladů, které je v souvislosti se snahou dosáhnout spravedlnosti nutné zajistit.  Odhadovaná částka, kterou rodina potřebuje je kolem 60 000,- Kč.  To není málo, ale při zapojení mnoha lidí věříme, že se potřebné finance podaří rodině zajistit.

Ředitelka Českého helsinského výboru Lucie Rybová, která je podrobně o složité situaci blízkých informována, se sama rozhodla darovat částku 15 000,- Kč na první výdaje, které již rodina musí v těchto dnech uhradit.    

Vzhledem k opravdu extrémně náročné životní situaci, kterou matka i setra zesnulého prochází (a nutnosti jednak velmi rychle) jsme se rozhodli (kromě veřejného vyjádření k celé události a apelu na prošetření zákroku policie) vyjádřit naší podporu pozůstalým i tím, že pomůžeme rodině Stanislava Tomáše potřebné finanční prostředky získat a současně jim k tomu bezplatně zajistit potřebnou lidskou podporu prostřednictvím odborníků z řad psychologů, sociálních pracovníků, právníků atd.

Pokud chcete i Vy vyjádřit svoji solidaritu a účast s rodinou a blízkými Stanislava Tomáše, můžete tak učinit nejlépe skrze finanční dar.

Finanční částku zasílejte na tento účet u České spořitelny: 2542779329/0800 s uvedením jména dárce a účelu daru „Pomoc rodině Stanislava Tomáše“.

Informace o poskytnutých darech a jménech dárcích (pokud je uvedete) budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách.

Předem jménem všech pozůstalých velmi děkujeme za každý finanční obnos, který rodině zašlete. 

Lucie Rybová
ředitelka Českého helsinského výboru

Přečteno: 5342x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

smrt , Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v Teplicích, Teplice, Český helsinský výborHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo