romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český západ o.s.: výtěžek dobročinného bazárku komunitního centra odešel na povodňové konto Diecézní charity Plzeň

Toužim-Dobrá Voda, 4.7.2013 11:20, (ROMEA)
Férová snídaně. Foto: Český západ.
Férová snídaně. Foto: Český západ.

Dne 11. června se v Dobré Vodě uskutečnil dobročinný bazárek oděvů a obuvi, jehož výtěžek putoval na pomoc postiženým povodněmi.

Během roku dostává Český západ různé materiální dary od svých dárců, přátel a příznivců sdružení. Nejčastěji se jedná o použité oděvy, obuv a další módní doplňky. Letos po povodních přišla skupinka žen z Dobré Vody s nápadem, zda by mohly uspořádat bazárek těchto věcí v místní převážně romské komunitě a výtěžek z prodeje poslat na povodňové konto plzeňské charity. Český západ tuto iniciativu žen uvítal.

V úterý 11. června skupinka dobrovodských žen nejprve v komunitním centru Českého západu roztřídila a ocenila všechno nabízené zboží z druhé ruky a od 16 hodin, kdy byl bazárek otevřen, si mohly maminky spolu se svými dětmi přijít věci nakoupit. Maminky v bazárku utratily celkem 2400 Kč a celá tato částka poté putovala na povodňové konto Diecézní charity Plzeň.

Ženy, které akci organizovaly nečekaly, že by celkový výtěžek mohl být tak vysoký, a tak po součtu celkové tržby neskrývaly velkou radost. Jedna z maminek to komentovala slovy: "Máme z toho velkou radost. Nechceme se chlubit, ale chceme, aby lidé věděli, že i my můžeme pomáhat a ne jen brát."

ROMEA, Český západ o.s.
Přečteno: 546x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dobrá Voda, Český západ, Povodně, CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo