romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Chanovské politické uskupení Mostečané Mostu se rozpadlo. Kandidatury se vzdalo 41 členů

Praha, 2.10.2014 14:31, (ROMEA)
Jana Volfová a její volební heslo z roku 2012 kdy šla do voleb společně s Janou Bobošíkovou a stranou Suverenita (Koláž: Romea.cz)
Jana Volfová a její volební heslo z roku 2012 kdy šla do voleb společně s Janou Bobošíkovou a stranou Suverenita (Koláž: Romea.cz)

Mostecký deník přinesl ve čtvrtek 2.října zprávu o rozpadu chanovského politického uskupení Mostečané Mostu, které kandidovalo pod hlavičkou „Sdružení politické strany Česká suverenita a nezávislých kandidátů“ Jany Volfové.

Podle Deníku z původních 45 kandidátů zbyli pouze čtyři. Na kandidátce už prý není ani lídr Petr Bažo. Informaci Deníku potvrdil magistrát, který je registračním úřadem pro volby.

„V tuto chvíli nemohu takovou informaci ani potvrdit, ani vyvrátit, protože se ke mně žádná taková zpráva zatím nedostala,“ řekla Volfová pro server Romea.cz.

„Jediné, co teď mohu říci - a co jsem říkala od začátku, je to, že když k nám občané, kteří chtěli pod naší hlavičkou kandidovat – a neměli jsme nikoho jiného, tak jsme jim tu možnost poskytli,“ dodala.

Vyjádření Petra Baža se nám zatím sehnat nepodařilo.

Podle Deníku kolují ve městě informace, že chanovský volební projekt byl jeden velký podvod spojený s uplácením, se spory romských klanů a s nátlakem znepřátelených politických elit. Údajné nekalosti potvrdily Deníku dva nejmenované zdroje. Chybí ale důkazy.

Volební stranu prý rozprášila kontrola úřadu práce, či pouhý strach z úřadu, který měl prověřit polovinu kandidátů, kteří v kandidátce uvedli, že jsou živnostníci, zatímco ve skutečnosti mají jako nezaměstnaní pobírat dávky a o ty mohli přijít. Úřad oznámil, že sice obdržel jistý podnět, ale žádnou kontrolu kandidátů nedělal.

bau, Mostecký Deník
Přečteno: 986x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mostečané Mostu, Chanov, Volby, Jana Volfová, Česká suverenita, odstoupeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo