romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Charita není jednobarevná: Šedesát tisíc korun vynesl romský charitativní ples dětskému domovu na Střekově

28.3.2016 15:50
Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu 26. 3. 2016 konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná. (FOTO: Richard Samko)
Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu 26. 3. 2016 konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná. (FOTO: Richard Samko)

Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná.

"Jsme velice spokojeni, jak třetí ročník dopadl. Návštěvnost plesu byla opět velkolepá. Rok co rok se se návštěvnost zvyšuje. Znovu se nám podařilo udělat noblesní ples pro obyčejné neobyčejné lidi a společně obdarovat děti z dětského domova Střekov," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z pořadatelů, jehož společnost Ciba plus s.r.o. byla s 50tisícový šekem zároveň největším dárcem.

"Společnost financuje ples již od prvního ročníku a vždy dofinancuje rozdíl, který chybí do cílové částky," uvedl Jan Cibrik. Šek na 10 tisíc pak předala za Ústí nad Labem také primátorka Věra Nechybová. Autoškola Nelly darovala poukaz v hodnotě téměř 5 tisíc korun na výuku řidičského oprávnění skupiny B.

Na pódiu se během večera objevila celá řada známých umělců. Představil se například Igor Kmeťo ml., Marián Bango, nevidomý umělec, kterému se přezdívá slovenský Bocelli, dále finalisté Česko Slovenské SuperStar sourozenci Dalibor a Sabina Slepčíkovi, zpěvačka Martina Balogová a další. Charitativní ples moderoval redaktor České televize Richard Samko a Ladislav Peter, moderátor internetového rádia Iroma.

"Účinkující podali vynikající výkony a hosté se skvěle bavili až do pozdních ranních hodinách. Na třetím ročníku jsme opět zvolili takzvanou Welcome Music a návštěvníci si to velmi chválili," upozornil Jan Cibrik na zvláštnosti plesu v Ústí nad Labem. Všichni návštěvníci totiž mohli zažít jaké to je, když jdou po červeném koberci a vítá je romská hudba už u vchodu do sálu.

Loňský výtěžek 50 tisíc korun putoval do dětského domova Severní Terasa v Ústí nad Labem a první ročník plesu podpořil částkou 30 tisíc korun dětskou chirurgii a onkologii Masarykovy nemocnice ve stejném městě.

WELCOME MUSIC

Cerveny koberec a welcome muzik.

Zveřejnil(a) Richard Samko dne 26. březen 2016

Přečteno: 2716x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Ústí nad labem, SbírkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo