romea - logo
1. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Igor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Charita není jednobarevná: Šedesát tisíc korun vynesl romský charitativní ples dětskému domovu na Střekově

28.3.2016 15:50
Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu 26. 3. 2016 konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná. (FOTO: Richard Samko)
Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu 26. 3. 2016 konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná. (FOTO: Richard Samko)

Šedesát tisíc korun pro Dětský domov na Střekově vynesl v pořadí již 3. ročník Charitativního romského plesu, který se v sobotu konal v Domě kultury v Ústí nad Labem pod heslem Charita není jednobarevná.

"Jsme velice spokojeni, jak třetí ročník dopadl. Návštěvnost plesu byla opět velkolepá. Rok co rok se se návštěvnost zvyšuje. Znovu se nám podařilo udělat noblesní ples pro obyčejné neobyčejné lidi a společně obdarovat děti z dětského domova Střekov," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z pořadatelů, jehož společnost Ciba plus s.r.o. byla s 50tisícový šekem zároveň největším dárcem.

"Společnost financuje ples již od prvního ročníku a vždy dofinancuje rozdíl, který chybí do cílové částky," uvedl Jan Cibrik. Šek na 10 tisíc pak předala za Ústí nad Labem také primátorka Věra Nechybová. Autoškola Nelly darovala poukaz v hodnotě téměř 5 tisíc korun na výuku řidičského oprávnění skupiny B.

Na pódiu se během večera objevila celá řada známých umělců. Představil se například Igor Kmeťo ml., Marián Bango, nevidomý umělec, kterému se přezdívá slovenský Bocelli, dále finalisté Česko Slovenské SuperStar sourozenci Dalibor a Sabina Slepčíkovi, zpěvačka Martina Balogová a další. Charitativní ples moderoval redaktor České televize Richard Samko a Ladislav Peter, moderátor internetového rádia Iroma.

"Účinkující podali vynikající výkony a hosté se skvěle bavili až do pozdních ranních hodinách. Na třetím ročníku jsme opět zvolili takzvanou Welcome Music a návštěvníci si to velmi chválili," upozornil Jan Cibrik na zvláštnosti plesu v Ústí nad Labem. Všichni návštěvníci totiž mohli zažít jaké to je, když jdou po červeném koberci a vítá je romská hudba už u vchodu do sálu.

Loňský výtěžek 50 tisíc korun putoval do dětského domova Severní Terasa v Ústí nad Labem a první ročník plesu podpořil částkou 30 tisíc korun dětskou chirurgii a onkologii Masarykovy nemocnice ve stejném městě.

WELCOME MUSIC

Cerveny koberec a welcome muzik.

Zveřejnil(a) Richard Samko dne 26. březen 2016

Přečteno: 2783x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Ústí nad labem, SbírkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo