romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Chcete putovat k živému Betlému?

Český západ, 17.12.2012 15:17, (ROMEA)
V úterý 21. prosince 2010 v 17 hodin se již po šesté sešli nejen obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, ale i další hosté a přátelé z blízkého a vzdálenějšího okolí, aby společně oslavovali předvánoční čas.  (FOTO: http://www.cesky-zapad.cz)
V úterý 21. prosince 2010 v 17 hodin se již po šesté sešli nejen obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, ale i další hosté a přátelé z blízkého a vzdálenějšího okolí, aby společně oslavovali předvánoční čas. (FOTO: http://www.cesky-zapad.cz)

Tento čtvrtek, tedy 20. prosince, zve organizace Český západ všechny lidi dobré vůle na sedmé putování k živému Betlému. Na společnou pouť po stopách vánočního příběhu Josefa a Marie se vydá průvod od sídla Českého západu v Dobré Vodě 8. Český západ, který akci pořádá, poskytuje sociální služby v městech Teplá a Toužim a v dalších šesti sociálně vyloučených lokalitách v jejich okolí. Akce je otevřena veřejnosti a může se jí zúčastnit každý, děti i dospělí.

Na putování každoročně organizátoři zvou nejen obyvatele Dobré Vody, ale i přátele, příznivce a všechny lidi dobré vůle, společně tak putují sociálně vyloučení s těmi nevyloučenými a jde o prostor k vzájemnému se poznávání.

Od sidla organizace se vydava pruvod k Betlému, kde v kruhu kolem svaté rodiny společně účastníci zpívají koledy na oslavu narození Ježíše a modlí se.

Během podvečera nebude chybět ani vánoční cukroví, voňavý čaj a svařené víno a možná i nějaké další překvapení. Putování se každoročně účastní například bratři trapisté z nedalekého kláštera v Novém Dvoře, bratři premonstráti z kláštera v Teplé, pan Milan Pospíšil, tajemník Rady vlády pro národnostní menšiny, a další milí hosté.

Všem, kteří se chystají akce zúčastnit, doporučujeme, aby se teple oblékli a obuli, protože celá akce se koná venku pod širým nebem. Předpokládaný konec akce je kolem 19. hodiny.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Služetín, Pěkovice, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou. Organizace se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem, je držitelem značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. V Dobré Vodě provozuje vlastní textilní a keramickou dílnu. Více informací o činnosti organizace lze získat na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz, kde je možné si i v e-shopu zakoupit široký sortiment výrobků dílen.              

ČTK, TZ Český západ, o.s.
Přečteno: 466x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Tiskové zprávyHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo