romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Chomutovská domobrana není podle města vůbec užitečná

Praha, 10.12.2012 16:29, (ROMEA)

Po více než půl roku se podle primátora Chomutova vůbec neosvědčila domobrana, kterou ve městě v létě založil za mediálního humbuku bývalý strážník Petr Kubaczka po té, co byla v tamním městském parku napadena jeho dcera.

Členové stejnojmenného sdružení sice občas chodí v reflexních vestách a nápisem Stop rasismu, kriminalitě a nepořádku ulicemi Chomutova,ale neplní podle radnice svoji funkci, protože podle vyjádření náměstka chomutovského primátora Jana Řeháka za celou dobu své existence ani jednou nezavolali strážníky ke konkrétnímu případu. Mnohem víc se městu vyplácí podle údajů serveru iDNES.cz 18 asistentů prevence kriminality. Jen za posledních pět měsíců řešili šest tisíc drobných případů a stovky jich předali městské policii. Představitelé domobrany se hájí, že město o ně od počátku nemá zájem.

Členy zmiňované domobrany je v současné chvíli 12,ale jejich řady chce Kubaczka rozšiřovat. Když se někdy vydají do ulic, provázejí je občas i psi, které ale mají členové podle Kubaczky hlavně pro svou obranu, kdyby je samotné chtěl někdo napadnout.


Přečteno: 985x
 

Kam dál:

Štítky:  

domobrana, ChomutovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo