romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čísla pro krajské volby: ČSSD 60, ODS 70, KSČM 83, KDU 84

Praha, 28.8.2012 12:09, (ROMEA)
Ilustrační FOTO: cs.wikipedia, Ludek
Ilustrační FOTO: cs.wikipedia, Ludek

Sociální demokraté budou v letošních krajských volbách kandidovat s číslem 60, ODS dostala číslo 70. KSČM bude kandidovat pod číslem 83, KDU-ČSL přiřkl los číslo 84 a TOP 09 a STAN obdržely číslo 62. Čísla, jimiž budou označeny hlasovací lístky volebních uskupení, dnes vylosovala pod dohledem médií Státní volební komise.

Ve volbách kandiduje 75 politických stran a hnutí. Kvůli různým koalicím a regionálním mutacím některých stran, což se týkalo hlavně TOP 09 a STAN a Suverenity Jany Bobošíkové, ale musela komise mezi strany přidělit 93 čísel. Pro všechny kraje tak bude mít stejné číslo jen sedm stran, uvedl představitel komise Václav Henych.

Členové státní volební komise losovali 28. srpna v Praze čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky kandidátů ve volbách do Senátu a zastupitelstev krajů.

Jedničku letos dostalo uskupení Občané městu, město občanům, s číslem 93 jde do voleb Česká pirátská strana. Sedmičku, která je považována za šťastné číslo, obdržela strana Volte Pravý Blok, údajně nešťastnou třináctku pak hnutí Folklor i společnost. Pohádkovou či biblickou trojku získalo Sdružení nestraníků.

Vylosovaná čísla budou moci strany využít ve volební kampani. Čísla jsou také jakýmsi startovním pořadí kandidujících formací na serveru www.volby.cz.

Volby do zastupitelstev krajů se budou konat 12. a 13. října 2012, ve stejné dny proběhne i 1. kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky.

Přečteno: 515x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby do zastupitelstev krajů 2012HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo