romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

ČSSD a KSČM se v Duchcově dohodly s extremistickou Dělnickou stranou na koalici. Předseda ČSSD Sobotka chce za to místní organizaci zrušit

Duchcov, 6.11.2014 16:30, (ROMEA)
Status Jindřicha
Status Jindřicha "Pinďi" Svobody, předsedy duchcovské DSSS, na facebooku.

Místní organizace ČSSD v Duchcově na Teplicku se dohodla na koalici s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Vedení sociální demokracie se od této koalice distancovalo, sdělil šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka. ČSSD se chystá svou duchcovskou organizaci zrušit. V koalici by měla zasednout i KSČM.

Sobotka: S rasisty žádné koalice

"Mě to velmi překvapilo a myslím si, že to je zbytečná skvrna na štítu sociální demokracie. My samozřejmě s rasisty a extremisty žádné koalice dělat nebudeme a to ani v Duchcově, ani v žádném jiném městě nebo obci," řekl novinářům Sobotka. Postup místní stranické organizace je podle něj jak v rozporu s postojem vedení ČSSD, tak postojem krajské organizace sociální demokracie. Sobotka, který je prý situací znepokojen, také uvedl, že se nejužší vedení sociální demokracie bude v pátek věcí zabývat. Místní organizace Duchcov bude zrušena v souladu se stanovami, podotkl.

Zda už ČSSD, KSČM a DSSS mají podepsanou koaliční smlouvu, zatím nikdo nepotvrdil. Podle dostupných informací by měl v městské radě za DSSS zasednout lídr její kandidátky Jindřich Svoboda, který ve městě svolával protiromské demonstrace. Svoboda je pravomocně odsouzený za podvod. Neoprávněně si účtoval statisíce korun za dojíždění na léčbu do Prahy.

Jindřich Svoboda: "Vyvraždit všechny Romy"

Dělnická strana strana sociální spravedlnosti loni ve městě organizovala protiromské demonstrace. Dva její představitelé, předseda duchcovské DSSS Jindřich Svoboda a Jan Dufek, přitom podněcovali k vyvraždění Romů. Po skončení jedné z diskusí občanů o situaci ve městě řekl Míra Brož ze sdružení Konexe Dufkovi a Svobodovi: "Opravdu pánové, každej ten pochod to zhorší a vyhrotí."

Jan Dufek mu odpověděl: "To je dobře, konečně ty lidi alespoň povstanou a vyvražděj je všechny." (Viz přiložené video.)

VIDEO

Jak plyne z řečeného, Dufek se Svobodou pořádali protiromské demonstrace s tím úmyslem, aby se situace zhoršila a vyhrotila natolik, až místní Češi začnou vyvražďovat Romy.

Na kameru to sice řekl jen jeden z nich, Dufek, jeho kolega Svoboda se však stejnými slovy vyjádřil již dříve na svém facebookovém profilu:
„Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vyvraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“ (Viz úvodní foto k článku.)

 Podle Antify je "Dufek dlouholetý neonacistický aktivista, v minulosti byl odsouzen za hajlování, nedovolené ozbrojování a zneužívání sociálních dávek. V minulosti se podílel ve větší skupině na napadení skupiny Romů na Slovensku. Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli." 

Protiromské nálady a protesty se loni v Duchcově rozhořely poté, co na ulici na manželský pár zaútočilo několik Romů. Soud v březnu potrestal pět lidí od roční podmínky do tříletého vězení. Podle verdiktu nemělo napadení rasový podtext. Loňská protestní červnová akce DSSS skončila střetem s policií.

VIDEO


Duchcov letos v květnu navštívil ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něho tamní problém je v tom, že vázne komunikace radnice s neziskovými organizacemi. Ty by mohly pomoct situaci řešit a lidi z okraje společnosti integrovat.

V Duchcově před pár lety působila i vládní Agentura pro sociální začleňování. Město ale začátkem roku 2011 předčasně opustila kvůli rozhodnutí radnice o privatizaci bytů. Obávala se toho, že se situace obyvatel zhorší, mnozí by mohli skončit na ulici.

DSSS je pokračovatelkou Dělnické strany, kterou v únoru 2010 rozpustil Nejvyšší správní soud. Jak NSS usoudil, Dělnická strana je populistická, vyznává hitlerovský nacionální socialismus i moderní neonacismus, je šovinistická v tom smyslu, že věří v nadřazenost vlastního národa, je rasistiská, antisemitská a xenofobní vůči Romům, přistěhovalcům, speciálně pak ke Vietnamcům, a je homofobní. Cílem DS je podle NSS odstranění demokratických základů státu a zavedení totalitního režimu. Jinými slovy: Dělnická strana je stranou nacistickou, se vším všudy, jak to známe z dob hitlerovského nacionálního socialismu z první poloviny minulého století.

DSSS ovládají stejní lidé jako Dělnickou stranu.

Přečteno: 1805x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Neonacismus, DSSS, ČSSD, KSČM, Duchcov, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo