romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

ČSSD a KSČM se v Duchcově dohodly s extremistickou Dělnickou stranou na koalici. Předseda ČSSD Sobotka chce za to místní organizaci zrušit

Duchcov, 6.11.2014 16:30, (ROMEA)
Status Jindřicha
Status Jindřicha "Pinďi" Svobody, předsedy duchcovské DSSS, na facebooku.

Místní organizace ČSSD v Duchcově na Teplicku se dohodla na koalici s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Vedení sociální demokracie se od této koalice distancovalo, sdělil šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka. ČSSD se chystá svou duchcovskou organizaci zrušit. V koalici by měla zasednout i KSČM.

Sobotka: S rasisty žádné koalice

"Mě to velmi překvapilo a myslím si, že to je zbytečná skvrna na štítu sociální demokracie. My samozřejmě s rasisty a extremisty žádné koalice dělat nebudeme a to ani v Duchcově, ani v žádném jiném městě nebo obci," řekl novinářům Sobotka. Postup místní stranické organizace je podle něj jak v rozporu s postojem vedení ČSSD, tak postojem krajské organizace sociální demokracie. Sobotka, který je prý situací znepokojen, také uvedl, že se nejužší vedení sociální demokracie bude v pátek věcí zabývat. Místní organizace Duchcov bude zrušena v souladu se stanovami, podotkl.

Zda už ČSSD, KSČM a DSSS mají podepsanou koaliční smlouvu, zatím nikdo nepotvrdil. Podle dostupných informací by měl v městské radě za DSSS zasednout lídr její kandidátky Jindřich Svoboda, který ve městě svolával protiromské demonstrace. Svoboda je pravomocně odsouzený za podvod. Neoprávněně si účtoval statisíce korun za dojíždění na léčbu do Prahy.

Jindřich Svoboda: "Vyvraždit všechny Romy"

Dělnická strana strana sociální spravedlnosti loni ve městě organizovala protiromské demonstrace. Dva její představitelé, předseda duchcovské DSSS Jindřich Svoboda a Jan Dufek, přitom podněcovali k vyvraždění Romů. Po skončení jedné z diskusí občanů o situaci ve městě řekl Míra Brož ze sdružení Konexe Dufkovi a Svobodovi: "Opravdu pánové, každej ten pochod to zhorší a vyhrotí."

Jan Dufek mu odpověděl: "To je dobře, konečně ty lidi alespoň povstanou a vyvražděj je všechny." (Viz přiložené video.)

VIDEO

Jak plyne z řečeného, Dufek se Svobodou pořádali protiromské demonstrace s tím úmyslem, aby se situace zhoršila a vyhrotila natolik, až místní Češi začnou vyvražďovat Romy.

Na kameru to sice řekl jen jeden z nich, Dufek, jeho kolega Svoboda se však stejnými slovy vyjádřil již dříve na svém facebookovém profilu:
„Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vyvraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“ (Viz úvodní foto k článku.)

 Podle Antify je "Dufek dlouholetý neonacistický aktivista, v minulosti byl odsouzen za hajlování, nedovolené ozbrojování a zneužívání sociálních dávek. V minulosti se podílel ve větší skupině na napadení skupiny Romů na Slovensku. Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli." 

Protiromské nálady a protesty se loni v Duchcově rozhořely poté, co na ulici na manželský pár zaútočilo několik Romů. Soud v březnu potrestal pět lidí od roční podmínky do tříletého vězení. Podle verdiktu nemělo napadení rasový podtext. Loňská protestní červnová akce DSSS skončila střetem s policií.

VIDEO


Duchcov letos v květnu navštívil ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něho tamní problém je v tom, že vázne komunikace radnice s neziskovými organizacemi. Ty by mohly pomoct situaci řešit a lidi z okraje společnosti integrovat.

V Duchcově před pár lety působila i vládní Agentura pro sociální začleňování. Město ale začátkem roku 2011 předčasně opustila kvůli rozhodnutí radnice o privatizaci bytů. Obávala se toho, že se situace obyvatel zhorší, mnozí by mohli skončit na ulici.

DSSS je pokračovatelkou Dělnické strany, kterou v únoru 2010 rozpustil Nejvyšší správní soud. Jak NSS usoudil, Dělnická strana je populistická, vyznává hitlerovský nacionální socialismus i moderní neonacismus, je šovinistická v tom smyslu, že věří v nadřazenost vlastního národa, je rasistiská, antisemitská a xenofobní vůči Romům, přistěhovalcům, speciálně pak ke Vietnamcům, a je homofobní. Cílem DS je podle NSS odstranění demokratických základů státu a zavedení totalitního režimu. Jinými slovy: Dělnická strana je stranou nacistickou, se vším všudy, jak to známe z dob hitlerovského nacionálního socialismu z první poloviny minulého století.

DSSS ovládají stejní lidé jako Dělnickou stranu.

Přečteno: 1813x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Neonacismus, DSSS, ČSSD, KSČM, Duchcov, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo