romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čtyři dny nezapomenutelných zážitků

Prostějov, 21.9.2012 15:10, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Naučit se střílet z luku jako Indiáni, obdivovat odvážné kousky služebních psů při výcviku Policie ČR, zahrát si minigolf, zpívat s kytarou u táboráku, zařádit si v bazénu a mnoho dalšího. To vše mohly zažít v předposlední prázdninový víkend děti z rodin, které se nachází v sociálně nepříznivé situaci.

Čtyřdenní tábor v Ptenském Dvorku u Prostějova, který pořádalo ve spolupráci s organizací Člověk v tísni občanské sdružení Tajtrlík, se dětem dle jejich reakcí moc líbil a už se nemohou dočkat dalšího ročníku.

„Všechny zúčastněné děti byly na takovém táboře vůbec poprvé, proto pro ně byl velkým zážitkem. Budeme se snažit podobnou akci pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí uspořádat znovu,“ říká Mgr. Martina Tihlářová, hlavní organizátorka tábora ze sdružení Tajtrlík.

Na samotné realizaci tábora se podíleli zejména pracovníci prostějovské pobočky Člověka v tísni, kteří právě v sociálně znevýhodněných domácnostech na Prostějovsku poskytují terénní sociální poradenství.

Organizace tábora by se nemohla obejít bez významné finanční podpory Olomouckého kraje. Velké poděkování patří také sponzorům, Nadačnímu fondu TESCO, firmě SPAR Česká obchodní společnost s.r.o. a Pekárně Racek Přerov.

Iva Linhartová, Člověk v tísni
Přečteno: 793x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti, ZábavaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo