romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Čtyřicet romských studentů se zúčastnilo letní školy Baruvas!

25.8.2020 17:15

Čtyřicet romských studentů středních a vysokých škol se minulý týden sešlo na 11. setkání Baruvas. Týdenní letní škola byla plná vzdělávacích a motivačních workshopů, zajímavých témat a společné zábavy. ROMEA TV vám přináší reportáž, na které se během natáčecího workshopu podíleli i studenti.

Velkým tématem studentského setkání byla historie Romů 20. století. Účastníci se také seznámili s projektem virtuální reality koncentračního tábora v Letech u Písku. Měli možnost si vyzkoušet vytvořit romský časopis a zahrát divadlo. Ve středu proběhly přednášky věnované mediální gramotnosti a občanskému vzdělávání. Studenti také bojovali o vítězství v druhém ročníku Rompiliády.

„Na Baruvas jsem už po páté. Vždy tady získám něco nového, co mohu využít v životě. Konkrétně jsou to například kontakty, protože sem jezdí za námi významné osobnosti, se kterými pak můžeme spolupracovat,“ řekla pro ROMEA TV studentka Adéla Cinnová.

„Na základních i středních školách děláme semináře věnující se romské historii, protože v běžném vzdělávacím procesu není toto téma zařazené. Je to téma, o kterém se děti na školách vůbec nedozvědí. My máme pocit, že je potřeba tyto informace předat. Děti by se měli dozvědět kdo jsou Romové, odkud přišli i jaká je jejich historie,“ řekla pro ROMEA TV romistka Markéta Hajská.

Cílem setkání BARUVAS je  podpora a budování leadership schopností romských stipendistů formou neformálního vzdělávání.

Romský stipendijní program podporuje Nadace Velux, Nadace Albatros, Bader Philantropies, Nadace Sova a celá řada drobných dárců. Realizaci seminářů zaměřených na mediální gramotnost podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Více informací o stipendijním programu organizace ROMEA jsou k nalezení na webových stránkách www.romskastipendia.cz.
 

Přečteno: 853x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Baruvas - Rosteme, Historie, koncentrační táborHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo