romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Cyril Koky: Mám radost, že demokratické koalice mají ve sněmovně většinu. Andrej Babiš skončil a Okamura bude v opozici

10.10.2021 11:10
Cyril Koky
Cyril Koky

Velkou radost z toho, že demokratické koalice SPOLU a PirSTAN mají ve sněmovně po volbách do Poslanecké sněmovny většinu vyjádřil Cyril Koky. Ten za Pirátskou stranu kandidoval v roce 2020 do Senátu, ale neuspěl. Jako hlavní úspěch hodnotí fakt, že v pozici premiéra skončí Andrej Babiš.

"Andrej Babiš skončil! Jsem moc rád, že koalice SPOLU a Pirstan v letošních volbách uspěli a získali ve Sněmovně většinu z čeho mám obrovskou radost. ČR bude mít v osobě Petra Fialy důstojného premiéra," uvedl pro zpravodajský server Romea.cz Cyril Koky, kterého na druhou stranu mrzí neúspěch ČSSD a naopak je rád, že KSČM je konečně mimo Parlament.

Za důležité Koky považuje, že SPD Tomia Okamury zůstane v opozici. "Důležité je, že extremisté zůstanou i nadále v opozici," uvedl Koky.

Cyril Koky zároveň vyjádřil rozčarování nad malým počtem poslaneckých křesel pro Pirátskou stranu. "Pirátská strana v těchto volbách ze strany Andreje Babiše čelila neuvěřitelným útokům a hoaxům, které nemají obdoby. Bohužel jsme zato draze zaplatili, ztratili jsme 18 poslanců," dodal na závěr Cyril Koky.

Přečteno: 917x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, volby 2021, Pirátská strana, poslanecHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo